Sedam medalja hrvatskih atletičara na juniorskom prvenstvu Balkana

Na prvenstvu su još sudjelovali Karlo Ciban i Bruno Belčić.

Na dvoranskom juniorskom prvenstvu Balkana koje je proteklog vikenda održano u turskom velegradu Istanbulu, hrvatski atletičari osvojili su sedam medalja, od toga dva zlata, dva srebra i tri brončana odličja.

Najboljim su se pokazale obje štafete na 4×400 metara. Muška štafeta u sastavu Jakov Vuković, Neven Krulić, Hrvoje Neralić i Erik Sluga istrčala je 1600 metara za 3:19:18, dok je ženska štafeta u sastavu Petra Cokarić, Josipa Cecić, Elena Pazman i Veronika Drljačić s vremenom 3:49:66 osim prvog osvojenog mjesta oborila dvoranske državne rekorde u juniorskoj te seniorskoj konkurenciji.

Srebrnu medalju osvojio je Marko Čeko u skoku u dalj sa skokom 7,56 metara, a medalju jednakog sjaja zaslužila je Leonarda Farkaš koja je za 2:12:50 minuta istrčala dionicu od 800 metara.

Brončane medalje osvojile su Veronika Drljačić na 400 metara sa vremenom 56,76 sekundi, Tina Šmid na 1500 metara sa 4:37,91 minuta i Nikolina Užnik u skoku s motkom preskočivši 3,60 metara.