SEHA LIGA: Fantastična pobjeda NEXE-a

Velika pobjeda Našićana. S 28:27 su bili bolji od Meshkova, ekipe koja igra Ligu prvaka.

Momčad NEXE-a je u sedmom kolu SEHA lige bila bolja od bjeloruskog Meshkova, ekipe koja je prije nekoliko dana pobijedila Zagreb u Ligi prvaka.

Na poluvrijeme se otišlo s minimalnom prednošću Našićana (14:13). Meshkov je bolje ušao u drugo poluvrijeme te su u 40. minuti utakmice i poveli, ali se NEXE nije predao te se u posljednjih trideset sekundi utakmice ušlo s rezultatom 28:27 za NEXE. Gosti su imali zadnji napad na utakmici kojim u mogli poravnati rezultat, ali je Stojković napravio prekršaj u napadu i slavlje je moglo početi. Domaćine je do pobjede predvodio bivši hrvatski reprezentativac Vedran Zrnić s 10 pogodaka iz 11 pokušaja.

‘Prvo bih se zahvalio svim svojim igračima te naravno našim navijačima. Ovo je naša najveća pobjeda ove sezone i jedna od najvećih u klupskoj povijesti. Prije samo dva dana smo igrali tešku i za nas puno bitniju utakmicu u EHF kupu protiv Dukle što znači da nismo imali puno vremena za pripremu ove utakmice. Ova je pobjeda veomavažna za naše samopouzdanje’, rekao je trener NEXE-a Zdenko Kordi.