SEHA liga: Plinari pobjedom iz Novog Sada

Facebook :PPD Zagreb

Hrvatski rukometni klub Prvo plinarsko društvo Zagreb na gostovanju kod Vojvodine upisao je drugu pobjedu u SEHA ligi. Zagrebaši su na poluvremenu vodili rezultatom 7:13, da bi do kraja utakmice prednost još povećali i slavili s visokih 21:29. Zagreb i dalje ostaje neporažen u srazovima s Vojvodinom.

Do osme minute su se prvaci Srbije ravnopravno borili s prvakom Hrvatske, Zagreb je vodio s 1:3. Do petnaeste minute susreta Plinari su povećavali prednost te vodili s 1:7. Zagrebaši su odigrali čvrsto u obrani i Vojvodina je tek nakon deset minuta igre stigla do svog drugog pogotka. PPD Zagreb je čvrsto držao prednost i na poluvrijeme su otišli s prednošću od šest zgoditaka.

U nastavku susreta Zagreb je sigurno održavao razliku a do najviše prednosti od devet zgoditaka stigli su u 51. minuti susreta kod rezultata 17:26. Do kraja utakmice rezultat se nije bitno promijenio i Zagreb pobjedom kreće u nastavak sezone.

U redovima Zagreba najučinkovitiji su bili Zlatko Horvat i Domagoj Pavlović s četiri postignuta gola. Vojvodinu su predvodili Radovan Ostojić i Milan Jovanović, također su postigli po četiri pogotka. Vratari hrvatskog prvaka upisali su 12 obrana, tri više od domaćina.

Čestitam Vojvodini i mojim suigračima na prije svega korektnoj igri. Mislim da smo danas od prve minute ušli agresivno, željni pobjede i to se odrazilo u prvih petnaest ili dvadeset minuta. Mislim da smo primili jedan ili dva gola. To smo iskusno održavali cijelu utakmicu, s obzirom na to da nismo u nekoj situaciji, jer smo došli iz Prešova gdje smo izgubili utakmicu. Ovu smo utakmicu odlično odradili i sad nas Liga prvaka,” najavio je subotnji susret Igor Vori.