SEHA liga: Plinari skočili na drugo mjesto

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb pobjedom se vračaju iz Skopja, gdje su slavili pobjedu nad Metalurgom, susret je završen rezultatom 26:32.

U prvom poluvremenu nijedna momčad nije uspjela napraviti veću razliku golova, oboji su uspjeli protivniku pobjeći na svega dva pogotka prednosti. Prvih trideset minuta završeno je vodstvom PPD-a s 12:13, u tom razdoblju četiri pogotka u redovima Zagreba postigao je Zlatko Horvat.

Drugo poluvrijeme bolje su otvorili Plinari te su u dva navrata stigli i do tri pogotka prednosti. Makedonci se nisu predavali i u 41. minuti susreta rezultat je bio ponovo poravnat, na 20:20. Do deset minuta pred kraj Metalurg je držao korak sa Zagrebom, ipak na kraju je prvak Hrvatske rezultat okrenuo u svoju korist i slavio s visokih šest zgoditaka prednosti.

Zagreb su do pobjede predvodili Stipe Mandalinić, zabio je osam golova, Mario Vuglač sa sedam zgoditaka te stopostotni Horvat, koji je postigao šest golova. Kod Metalurga najraspoloženiji bio je Halil Jaganjac sa sedam postignutih golova iz 11 pokušaja. Svoje su doprinijeli i vratari Zagreba, Matevž Skok i Urh Kastelic, sakupili su 13 obrana, dok su vratari Metalurga uspjeli obraniti tek šest udaraca.