SEHA liga: PPD potvrdio ulogu favorita, Ravnić sa stopostotnim učinkom

PPD Zagreb slavio nad slovačkim prvakom Tatranom iz Prešova rezultatom 32:26.

Utakmicu 11. kola SEHA lige odigrali su rukometaši Prvog Plinarskog društva Zagreb, u Areni Varaždin ugostili su slovačkog prvaka Tatrana iz Prešova. Pobjednik je bio poznat već nakon prvog poluvremena, na kraju su Plinari slavili s 32:26.

Na početku susreta poveli su gosti, no Zagreb se odmah vraća u igru. Rukometaši PPD-a preuzimaju stvari u svoje ruke i u osmoj minuti vode 4:1. Do kraja poluvremena Tatran je bio najbliže u 13. minuti, kod rezultata 5:4. Pred sam kraj PPD Zagreb stiže do najveće prednosti, u posljednjoj minuti za 17:10 zabija Igor Vori. U prvom poluvremenu najučinkovitiji je bio Valentino Ravnić s pet pogodaka iz isto toliko pokušaja. Urh Kastelic na vratima Zagrepčana upisao je isti broj obrana.

Odmah na početku nastavka susreta rukometaši PPD-a stižu do najviše prednosti na utakmici, poveli su s osam pogodaka prednosti. Zagrebaši su do kraja susreta sigurno održavali prednost iz prvog dijela, a u golu se razbranio i vratar Arian Jović, skupio je šest obrana. Najučinkovitiji u redovima Zagreba bio je Zlatko Horvat sa sedam golova, tri pogotka zabio je iz sedmerca. Ravnić je na kraju ostao stopostotan i postigao šest zgoditaka. Goste je sa sedam zgoditaka predvodio bivši igrač Zagreba, Bruno Butorac.

U subotu u Areni Varaždin hrvatski rukometni prvak dočekuje aktualnog prvaka Srbije, Vojvodinu iz Novog Sada, a susret počinje u 18. sati.

PPD Zagreb – Tatran Prešov 32:26 (17:10)