SEHA liga: PPD Zagreb očekivano protiv Metalurga, slijedi bitka sa Vardarom

Branko Tamše novi trener PPD Zagreba startao sa pobjedom

U sklopu  14. kola regionalne SEHA lige PPD Zagreb  gostovao je u Skopju. Protivnik je bio HC Metalurg. Rezultatski egal kratko je trajao. Pri rezultatu 8:6 za domaćine sredinom prvog  poluvremena zagrebčani rade seriju  9:2. Na predah se otišlo rezultatom 10:15 za PPD. Početkom drugog dijela PPD nastavlja u istom ritmu s kraja prvog poluvremena. Nakon 15 minuta nastavka  povećava prednost na 11 golova razlike (15:26). Konačan rezultat 24:36 za Zagreb. Najbolji u redovima Zagreba bili su Senjamin Burić sa sedam i Gregor Potočnik sa šest golova. Kod domaćina Filip Arsenovski zabio je pet golova. S ovom pobjedom Zagreb dijeli prvo mjesto sa makedonskim Vardarom.

HC Metalurg- PPD Zagreb 24:36

HC Metalurg: Tomovski 8 (obrane), Danilovski 2 (obrane), Lazarevski, Dimitrioski 1, Tokić 4, Shigelovski, , Tankovski 1, Serafimov, Mladenović, Spende 4 , Ribeiro 4, Pucnik 1, Madjovski 4,  Stojanović, Arsenovski 5

PPD Zagreb: Kaštelić 7 (obrane), Ristanović 2 (obrane), Ereš 2, Vistorop 1, Markovčić 5, Kontrec 2, Burić 7, Sršen 4, Horvat 2, Potočnik 6, Jotić 1, Ravnić 3, Mandić 2, Hrstić, Bičanić, Vekić 1

Pregled tablice:

Bila je to prva utakmica za novog zagrebačkog trenera Branka Tamšu. Tamše je prije utakimce izjavio da očekuje pobjedu. U idućem kolu PPD Zagreb gostuje kod drugog makedonskog predstavnika HC Vardara u izravnoj borbi za prvo mjesto.