SEHA Liga: PPD Zagreb poražen u Slovačkoj

Prvak Hrvatske u rukometu Prvo plinarsko društvo Zagreb poražen je na gostovanju kod Tatrana, s 33:28 bolji je bio prvak Slovačke. Najuspješniji hrvatski rukometni klub je nakon pobjede u 1. kolu nad NEXE Našice doživio prvi ovosezonski poraz u SEHA Ligi.

Zagrepčani su dobro otvorili susret i u desetoj minuti susreta vodili sa 6:4 na krilima Stipe Mandalinića, koji je postigao tri pogotka, dok je dva dodao Mario Vuglač. Tada je rezultatsku ravnotežu uspostavio prvak Slovačke i protivnici su se izmjenjivali u vodstvu, da bi prvo poluvrijeme ipak završilo rezultatom 18:18. Plinare je sa sedam pogodaka predvodio Mandalinić, dok je Slovake predvodio Alexey Peskov s pet pogodaka.

Na samom početku drugog dijela na dva gola prednosti su otišli domaćini pod stručnim vodstvom hrvatskog trenera Slavka Goluže. Zagreb je domaćine susreta stigao u 39. minuti, kada je na 22:22 izjednačio Domagoj Pavlović. Ipak, u nastavku kontrolu su preuzeli Slovaci i do kraja nisu ispuštali prednost, te stigli do najviše prednosti i konačnih +5.

Zagrepčane je u napadu predvodio Mandalinić s deset pogodaka, dok je u redovima Tatrana najuspješniji bio Hrvat Bruno Butorac s osam pogodaka.

Trener Zagrebaša Kasim Kamenica bio je razočaran nakon poraza: “Čestitam ekipi Tatrana na zasluženoj pobjedi. Moram reći da nismo bili na nivou onako kako sam očekivao i kako smo se pripremili. U prvom poluvremenu smo bili dosta efikasni, osamnaest postignutih golova je sasvim korektno, međutim centralni blok u obrani nije bio na visini zadatka. U drugom poluvremenu smo se raspali i u fazi obrane i napada. Očito nešto ima i u tradiciji, poznato je da Zagreb nikada nije ovdje dobio utakmicu. Očitali su nam lekciju u drugom poluvremenu, što je nedopustivo za naš klub i naš renome”.