SEHA liga: PPD Zagreb ugostio europskog i regionalnog prvaka

Unatoč dobroj predstavi Zagrebaši poraženi u posljednjim sekundama susreta.

Twitter @RKZagreb

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb u Sutinskim vrelima ugostili su makedonski Vardar, europskog i regionalnog prvaka. Nakon vodstva Zagrebaša u prvom poluvremenu, gosti su uspjeli okrenuti u svoju korist i slaviti rezultatom 24:25.

Na samom početku Plinari su uspjeli stići do lijepe prednosti i na krilima Damira Bičanića poveli s 3:0. Prvak Hrvatske držao je prednost do samog kraja prvog dijela, dvije minute prije kraja Vardar izjednačava na 11:11. S dva pogotka Zagreb na poluvrijeme odlazi prednošću od dva pogotka, rezultat je u tom trenutku bio 13:11.

Ponovo su gosti u drugom dijelu stigli do izjednačenja, postigli su tri uzastopna pogotka i rezultat je bio poravnat na 14:14. Do prvog vodstva na utakmici Vardar dolazi u 47. minuti i do kraja utakmice tu prednost su uspjeli zadržati. Minimalnu pobjedu gostima donio je Igor Karačić, trinaest sekundi prije završetka utakmice. Vratari Zagreba upisali su deset obrana, a najkorisniji u napadu bio je Leon Šušnja s pet pogodaka, isti broj pogodaka u redovima Vardara postigao je Luka Cindrić.

Zagreb je unatoč porazu zadržao drugo mjesto na tablici, dok je Vardar i dalje prvi i kao jedini bez poraza u dosadašnjem dijelu sezone.