SEHA LIGA: RUKOMETAŠI NEXE-A UPISALI PORAZ PRED DOMAĆOM PUBLIKOM

RK Nexe – BGK Meškov Brest 19:29 (9:17)

Rukometaši Našičkog Nexe-a u 14. kolu SEHA Gazprom lige ugostili su bjeloruskog prvaka Meškov Bresta. Loše otvaranje utakmice a samim tim govori i prvi pogodak domaćina u 11. minuti susreta na kraju utakmice rezultiralo je i visokom pobjedom gostiju s rezultatom 19:29 (9:17).

Velika doza nervoze, preslaba obrana i loš napad dopustili su gostima da stvore rezultatsku prednost i već na poluvremenu odmaknu se na znatnu gol razliku. U nastavku drugog poluvremena Meškov je postavio svoj ritam igre te sa serijom 4-0 ostavio domaćine na -11 golova zaostatka. Tijek utakmice nije se previše mijenjao, te se igralo gol za golom do kraja poluvremena.

U najbolje strijelce domaćina upisao se Marin Šipić s postignutih pet pogodaka, Saša Barišić Jaman s četiri i Kristian Pilipović s jedanaest obrana. Ekipu Meškova predvodio je Džanis Rutenka sa šest, Vječešlav Šumak s pet, dok je Ivan Pešić skupio šesnaest obrana.