SEHA LIGA: Velika pobjeda Zagreba nad Veszpremom

Rukometaši PPD Zagreba su u varaždinskoj Areni stigli do pobjede nad aktualnim prvakom SEHA lige, mađarskim Veszpremom. Bio je ovo njihov deseti susret i prva pobjeda Zagreba.

Zagreb je odlično otvorio utakmicu, poveo je s 4:0, a Veszprem je do prvog pogotka došao u 7. minuti preko našeg Marka Kopljara. Prvo poluvrijeme su obilježile tehničke pogreške oba sastava, a Zagrebaši su se bolje snašli u takvoj igri. Veszprem se konsolidirao te su igrači mađarskog sastava uspjeli smanjiti prednost i u 22. minuti Zagreb ima gol prednosti (9:8). Zagreb je do poluvremena ipak uspio okruniti svoju bolju igru te se na poluvrijme otišlo s 13:10 vodstvom naše momčadi. Gosti su bolje otvorili drugo poluvrijeme te su u 42. minuti došli do prvog poravnanja rezultata (16:16). Zagrebaši se bude i fantastičnom serijom 6:1 odlaze na 5 razlike (22:17), a ta je prednost donijela mirnoću u završnici i konačno slavlje.

PPD ZAGREB- Stevanović (14 obrana), Ereš, I. Vujić  3, S.  Vujić 2, Kontrec 1, Vori 3, Cingesar 2, Šebetić 4, Marković 4, Horvat 5, J. Valčić 2, T. Valčić, Miklavčić 1, Markoski

VESZPREM- Mikler (7 obrana), Ivancsik 1, Ilić 4, Gajić 7, Nilsson 2, Nagy 4, Kopljar 2, Marguc 2, Sulić 1

PPD ZAGREB – VESZPREM    27:23 (13:10)