Seligman brončani na Svjetskom kupu u Cottbusu

Hrvatski gimnastičar Robert Seligman broncom u Cottbusu otvorio je novi ciklus turnira iz serije Svjetskih kupova

Osječanin je finale u Njemačkoj izborio kao najbolji u četvrtak u kvalifikacijama konja s hvataljkama, a danas je sa 14,833 boda stao na postolje pored jednog od najboljih konjaša svih vremena, zlatnog Mađara Krisztiana Berkija (15,766) i srebrnog Japanca Naoto Hayasake (15,000).

“Mogu biti zadovoljan broncom budući da sam proteklih dana imao puno zdravstvenih problema, zbog viroze nisam ni trenirao, a umor je došao na naplatu. Želio sam biti bar na drugom mjestu ili eventualno jače ugroziti Berkija, ali nisam uspio. Bio sam dosta iscrpljen, ovo je bio moj maksimum danas”,  rekao je Seligman nakon finala u kojem je osvojio svoju treću medalju na

Svjetskim kupovima ove sezone. Prije Cottbusa bio je srebrni u Dohi i Varni.

U finalu partera naš drugi Osječanin, Andrej Korosteljev, zauzeo je sedmo mjesto sa 13,966 boda, a slavio je Japanac Naoto Hayasaka (15,433) ispred Španjolca Miguela Zapate (15,166) i brončanog Slovenca Roka Klavore (14,900).