Senzacijo, ime ti je Dinamo!

U prvoj utakmici Lige prvaka Dinamo je na Maksimiru šokirao Arsenal...

Zagreb, 16.09.2015 - Utakmica 1. kola Lige prvaka, Dinamo - FC Arsenal na stadionu u Maksimiru. Foto: Mario CUZIC/ZNA.HR

Kakva utakmica, kakva večer u Maksimiru! U prvom kolu Lige prvaka Dinamo je u Maksimiru zaprepastio Arsenal 2:1. Mamićevi igrači odigrali su utakmicu života. Bila je to prva pobjeda Dinama u ovom natjecanju nakon 16 godina. Domaći strateg je u utakmici koja je diplomski rad njegove trenerske karijere iznenađujuće ostavio Henriqueza na klupi i dao prednost Fernandesu, što se pokazalo mudrim. Arsenal je neočekivano počeo s Ospinom na golu i Walcottom na klupi.

Dinamo je počeo oprezno i Arsenal je kontrolirao loptu, ali pored savršene modre obrane nije stvarao mnogo prilika. Pjaca se u sedmoj minuti lijepo oslobodio čuvara, no nije dobro pucao. Tri minute kasnije Giroud je ostao usamljen nakon kornera i dobro je pucao glavom, ali Eduardo je sjajnom reakcijom spasio svoju mrežu. U nastavku akcije Arsenal je imao novi korner, portugalski vratar je krivo procijenio let lopte, no nitko od gostujućih igrača to nije iskoristio. Giroud je u 18. minuti iz blizine pogodio vratnicu, nakon odbijene lopte je opet pokušao, no Eduardo je nekako odbio u korner. Igrala se 23. minuta kad je Giroud napravio prekršaj i dobio žuti karton zbog prigovora.

Dvije minute potom Soudani je uposlio Pivarića, čiji udarac je Ospina obranio, ali lopta se od Chamberlaina odbila u mrežu za prednost Dinama. U 40. minuti je Giroud zbog prekršaja na Pintu zaradio drugi žuti karton. Dinamo je u 48. minuti mogao povisiti kad je vratnica zaustavila Soudanijev pokušaj glavom, a niti iz drugog pokušaja Alžirac nije bio uspješan. Arsenal je igrao mnogo otvorenije i dvije minute potom je Eduardo zaustavio pokušaj Özila. Nijemac je u 55. minuti poslao loptu u mrežu, no označeno je zaleđe. Debuchy je u 58. minuti blokirao pokušaj Fernandesa i Dinamo je dobio korner. Iz kuta je sjajno ubacio Machado, a čileanski ofenzivac je sjajno skočio i povisio na 2:0 za erupciju oduševljenja na Maksimiru.

U 63. minuti je Wenger uveo tri nova igrača, no to također nije donijelo veliki pomak u igri njegove momčadi. Tri minute kasnije vidjeli smo neprecizan pokušaj Sancheza iz slobodnog udarca. Igrala se 77. minuta kad je Ospina zaustavio dobar udarac Čorića. No, u 79. minuti ipak se tresla Dinamova mreža. Coquelin je sjajno pronašao Walcotta, koji je rutinski smanjio. Dinamo je u posljednjih desetak minuta bez većih problema sačuvao veliku pobjedu.

DINAMO: Eduardo – Pinto, Sigali, Taravel, Pivarić – Antolić (od 82. Rog), Ademi, Machado – Soudani, Pjaca (od 88. Benković), Fernandes (od 83. Čorić)

ARSENAL: Ospina – Debuchy, Gabriel, Koscielny, Gibbs (od 63. Coquelin) – Cazorla, Arteta (od 63. Campbell), Özil, Sanchez, Giroud, Chamberlain (od 63. Walcott)

Žuti kartoni: Giroud (23), Pinto (66), Campbell (87), Rog (90)

Drugi žuti karton: Giroud (40)