Senzacionalna pobjeda hrvatskih stolnotenisača za plasman u osminu finala SP

Andrej Gaćina odigrao je dva fenomenalna meča i donio odlučujuće bodove za prolazak skupine,

Hrvatski stolnotenisači napravili su senzacionalni uspjeh i pobjedili u posljednjem kolu razigravanja po skupinama favoriziranu Južnu Koreju, te samim time izborili plasman u osminu finala.

Uoči meča Hrvatska nije imala ni promil šanse, Južnokoreanci su sve dvoboje dobili bez izgubljenog boda, a i nakon prvog meča činilo se da će tako biti. Tomislav Pucar glatko je izgubio od Lee Sangsua sa 3:0.

Andrej Gaćina odlično je otvorio drugi meč protiv Lim Jonghoona, nakon dobivenog početnog seta, Lim je uspio izjednačiti, a potom je Gaćina dvaput sa 11:8 donio prvi bod Hrvatskoj i prvi poraz Koreancima.

U trećem meču Frane Kojić uspio je iznenaditi Kim Donghyuna. Kojić je kao i Gaćina poveo sa 1:0, Kim se vratio, a zatim je Kojić osvojio još dva seta i doveo Hrvatsku na prag iznenađenja.

Taj prag prekoračio je sjajni Gaćina koji je nadigrao osmog stolnotenisača svijeta Lee Sangsua. Lee je dobio prvi set, a Gaćina je nanizao sljedeća tri i odveo Hrvatsku u knockout fazu.

Tomislav Pucar (HRV) – Lee Sangsu (KOR) 0:3 (9-11,7-11,10-12)
Andrej Gaćina (HRV) – Lim Jonghoon (KOR) 3:1 (11-9,9-11,11-8,11-8)
Frane Kojić (HRV) – Kim Donghyun (KOR) 3:1 (11-8,7-11,11-8,11-7)
Andrej Gaćina (HRV) – Lee Sangsu (KOR) 3:1 (8-11,11-9,11-7,11-9)