Senzacionalna pobjeda Lučić-Baroni nad jednom od favoritkinja Roland Garrosa!

Mirjana Lučić-Baroni svladala je Simonu Halep i plasirala se u treće kolo Roland Garrosa...

Mirjana Lučić-Baroni/foto: WTA/Pascal Ratthé

Mirjana Lučić-Baroni trenutačno je najveće pozitivno iznenađenje ovogodišnjeg izdanja Roland Garrosa. Hrvatska tenisačica šokirala je svijet neočekivanom pobjedom nad trećom nositeljicom i prošlogodišnjom finalisticom ovog turnira Simonom Halep te se lakoćom plasirala u treće kolo drugog Grand Slama sezone.

33-godišnja hrvatska tenisačica, sedamdeseta na WTA rang-listi, od početka je pokazala da će ovo biti njezin dan. U prvom je setu čak dva puta stjecala break prednosti, a konačno je prelomila pri rezultatu 6:5 te iskoristila prvu set-loptu i slavila rezultatom 7:5.

Lučić-Baroni je bila agresivna, težila je napadačkoj igri i prema Rumunjki nije imala nimalo milosti. U drugom joj je setu trebalo samo dvadeset minuta da stekne ogromnu prednost od 5:0, a do kraja je meča protivnici prepustila tek jedan gem.

Halep nije mogla učiniti baš ništa, Lučić-Baroni očito je pronašla igru za rumunjsku tenisačicu jer ju je i u jedinom preostalom njihovu međusobnom dvoboju također svladala – bilo je to na prošlogodišnjem US Openu.

“Ovo je nevjerojatna pobjeda. Simona je velika igračica i sretna sam što sam slavila na ovom mjestu i fantastičnom terenu. Odigrala sam sjajno i presretna sam. Znala sam što trebam činiti, ali teško je to potom ostvariti na terenu. Jako, jako sam ponosna na sebe”, rekla je te se okrenula pripremi meča protiv Francuskinje Alize Cornet u idućoj fazi natjecanja.