Senzacionalni Borna Ćorić demolirao Andyja Murraya!

Borna Ćorić ostvario je još jednu fenomenalnu pobjedu! Na ATP turniru Dubai porazio je trećeg igrača svijeta Andyja Murraya. I to na kakav način!

Borna Ćorić/Getty Images

Borna Ćorić nanizao je još jednu vrhunsku pobjedu u svijetu ATP-a. Nakon što je nedavno čudesno porazio Rafaela Nadala, na turniru u Dubaiju “stradao” je i Andy Murray, kojega je hrvatski ‘klinac’ pobijedio u dva seta i tako se plasirao u polufinale jakoga turnira u čijem su ždrijebu primjerice Novak Đoković, Tomaš Berdych, Denis Istomin, Marco Bagdhatis, Richard Gasquet, Roger Federer…

Nevjerojatan je bio prvi set i igra koju je 18-godišnji hrvatski tenisač prezentirao protiv trećeg tenisača svijeta. Počelo je naoko jednostavno – svatko je uzeo svoj gem, ali onda je krenula furiozna Ćorićeva serija i lagani završetak seta rezultatom 6:1.

Borna je vrlo dobro otvorio i drugi set, a Murray se nikako nije mogao posložiti te je već nakon trećeg gema prikupio čak 21 neforsiranu pogrešku.

Napeto je Britancu bilo gotovo čitavo vrijeme, u četvrtom je gemu morao još jednom spašavati break loptu, a servis je konačno izgubio nešto kasnije kad se Ćorić odvojio na 4:2 “potpomognut” dvjema dvostrukim pogreškama Murraya i lijepim lob udarcem.

Servis-gemom bez izgubljenog poena, kao pravi teniski rutiner, Borna je vrlo brzo potvrdio veliki trijumf, tek je posljednji gem ostao formalnost iznošenja konačnog rezultata – 6:1, 6:3!

Ćorić kao zapeta puška sada čeka polufinalni meč, u kojem će mu suparnik biti bolji iz dvoboja Richarda Gasqueta i Rogera Federera