Senzacionalni Jug preko Pro Recca u finalu Lige prvaka

Dubrovački Jug sjajnom je igrom izborio finale vaterpolske Lige prvaka, u polufinalu Final Sixa slavili su protiv favoriziranog Pro Recca 10:9.

Dubrovački Jug nastavlja s odličnim nastupima na Final Sixu Lige prvaka u Budimpešti. Nakon jučerašnje pobjede u četvrtfinalu danas su svladali najvećeg favorita turnira, talijanski Pro Recco. Jug je u sjajnom nastupu cijele momčadi slavio 10:9.

Kao što smo spomenuli, cijela momčad Juga bila je na visokoj razini. Jako su dobro igrali i u napadu i u obrani, a Marko Bijač na golu je zaustavio nekoliko opasnih udaraca. S druge strane u talijanskoj zvjezdanoj momčadi nije bilo dovoljno raspoloženih igrača te i ove godine zapinju prije finala iako su prepuni zvijezda. Jug sasvim zasluženo ide u finale u kojem će igrati protiv bolje momčadi iz mađarskog polufinala.

Jug je sjajno otvorio susret, nakon šest minuta vodili su rezultatom 3:0 i odlično igrali. Malo se Pro Recco vratio, ali četvrtina završava s 4:2 za Dubrovčane. U drugom dijelu kvaliteta igre se izjednačila,  ali talijanska momčad nikako nije mogla uhvatiti potpuni priključak. Jug je odgovorio na svaki gol Pro Recca te i na poluvrijeme se odlazi sa 6:4.

U prvu krizu Jugaši upadaju u prvu krizu, nakon tri minute igre Pro Recco stiže do prvog izjednačenja pri 6:6 preko Sukna, a onda i Filipović pogađa za jedino vodstvo talijanske momčadi na 6:7. Ipak na tu seriju Jug odgovara s istih takvih 3-0 te odlaze na 9:7, a Filipović dvije sekunde prije kraja četvrtine postavlja 9:8. U posljednjoj četvrtini dominirale su obrane te puno grešaka, i igrača obje momčadi i sudaca. Pogodak za 10:8 koji je bio dovoljan za pobjedu zabio je sjajnim udarcem Felipe Perrone pet i pol minuta do kraja, a konačan rezultat postavlja Filipović.

Po dva pogotka za Jug su zabili Luka Lončar i Javier Garcia dok su još šestorica zabila po jedan pogodak. Sjajan je na vratima bio Marko Bijač s devet obrana. Kod Talijana Filip Filipović imao je četiri pogotka, a naš Sandro Sukno dva, ali ostali su bilo neraspoloženi. Golmani su im zajedno prikupili tek pet obrana.

U drugom polufinalu susresti će se mađarski Eger i Szolnoki, a pobjednik će sutra od jug igrati protiv Juga za naslov prvaka Lige prvaka. Branitelj naslova je Jug, ali posao im neće biti lak niti protiv jedne momčadi.