SERIA A: Napoli pobijedio, Fiorentina izgubila

Nikola Kalinić foto: Gettyimages

Nakon što je ranijem terminu Perišićev i Brozovićev Inter pobijedio Sassuolo, nadali smo se nastupima još petorice Hrvata koji igraju u talijanskoj Seriji A.

Napoli je na svom terenu dočekao Torino, a Strinić i Rog su dvoboj započeli s klupe za rezervne igrače. Utakmica je praktički bila riješena već u 22. minuti kada je belgijski reprezentativac Dries Mertens zabio svoj treći pogodak te je svojoj momčadi donio nedostižnu prednost. Prvi je gol postigao u 13. minuti što znači da mu je za kompletiranje ‘hat-tricka’ bilo potrebno svega 9 minuta. Torino je preko Belottija u 58. minuti smanjio na 3:1, a pitanje pobjednika je četvrtim pogotkom na utakmici za Napoli riješio Chiriches u 70. minuti. Napoli i Torino su gledateljima priuštili pravu golijadu pa su gledatelji do krajasusreta vidjeli još jedan gol u mreži Torina te dva u mreži Pepea Reine. Za Napoli je svoj četvrti pogodak na utakmici postigao Mertens, a za Torino su pogađali Rossettini i Falque. Strinić i Rog nisu ušli u igru.

Svoj dvoboj 17. kola u Rimu su odigrali Lazio i Fiorentina. Iako je u Fiorentini prava hrvatska kolonija, Kalinić, Badelj (koji je zbog akumuliranih žutih kartona bio suspendiran), Milić, u igri smo vidjeli samo Nikolu Kalinića, najboljeg strijelca “Viola”. Poveli su domaćini u 23. minuti preko Keite, a povećanje vodstva je donio Biglia u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena. Smanjenje vodstva i vjeru u preokret u 65. minuti Firorentini donosi Zarate, ali je umjesto preokreta, Fiorentina u 90. minuti primila još jedan pogodak i time je pitanje pobjednika bilo riješeno. Strijelac za Lazio bio je Radu.

Napoli i Lazio su ovim pobjedam preskočili Milan (koji je u subotu remizirao s Atalantom) te su sad na trećoj, odnosno, četvrtoj poziciji na tablici.