Seria A: Odlična večer Hrvata u talijanskom derbiju

Četrnaesto kolo talijanske Serie A nam je donijelo derbi između Intera i Fiorentine. Posebno nas je veselila velika zastupljenost Hrvata u početnim sastavima oba sastava. Uz pet talijanskih igrača, Hrvatska je bila najzastupljenija nacija u ovom derbiju. Perišić i Brozović su se našli u početnoj postavi Intera, a Fiorentinin trener Sousa je u početnih 11 uvrstio Kalinića, Badelja i Milića.

Inter je na najbolji mogući način (golom) otvorio utakmicu, a mrežu gostiju je prekrasnim udarcem načeo naš Marcelo Brozović kojem je ovo treći pogodak u posljednja četiri nastupa. Domaćini su svoju prednost povećali u 9. minuti kada je strijelac bio Candreva. Fantastično otvaranje utakmice Inter je okrunio i trećim pogotkom u mreži Tatarusanua, a strijelac je Mauro Icardi. Smanjenje Interove prednosti donosi hrvatska veza, prekrasnu asistenciju Badelja u gol pretvara Nikola Kalinić. Fiorentinine izglede za povratak u utakmicu smanjuje njihov kapetan Fernandez koji u 45. minuti nakon nesmotrenog prekršaja nad Icardijem zarađuje izravan crveni karton.Iako se očekivalo da će Inter s igračem više zagospodariti terenom i mirno utakmicu privesti kraju, Fiorentina je bila bolja momčadna terenu i u potpunosti je preuzela inicijativu. Nagrada za dobru igru dolazi u 62. minuti kada pogodak za 3:2 postiže Iličić. Pokušavali su gosti doći do potpunog preokreta, ali do njega nisu uspjeli doći, a konačan rezultat nakon sjajnog prodora Perišića postavlja Icardi svojim drugim pogotkom na utakmici.

Svoju utakmicu 14. kola igrali su Napoli i Sassuolo. U početnoj postavi Napolija našao se Ivan Strinić, a u devedeset odigranih minuta zaradio je žuti karton. Napoli je poveo u 42. minuti preko Insignea, a bod gostima donosi Defrel pogotkom u 82. minuti utakmice.