Serie A: Ključne uloge naših igrača

Mario Mandžukić upisao asistenciju za spašavanje boda kod Atalante, Srna asistirao za pobjedu

U 18. kolu Serie A, Mario Mandžukić i Dario Srna upisali su svaki po asistenciju, koje su se u konačnici pokazale kao ključne za svoje ekipe.

Juventus je već u drugoj minuti utakmice na gostovanju kod Atalante postigao vodeći pogodak, nakon nespretne reakcije domaćeg igrača Djimsitija, koji je poslao loptu u vlastitu mrežu. Na poluvrijeme se ipak otišlo rezultatom 1:1, a pogodak za izjednačenje je zabio Duvan Zapata u 24.’ kada je sjajno okrenuo Bonuccia i pospremio loptu u mrežu kraj nemoćnog Szczesnya.

Juventus je bio bolja momčad u prvom poluvremenu ali nakon stanke situacija se promijenila. Rodrigo Bentancur u 53.’ minuti dobija drugi crveni karton, nakon što je u prvom poluvremenu zaradio prvi i tako Juventus ostaje sa desetoricom na terenu. Atalanta je samo tri minute poslije povela! Svoj drugi pogodak na utakmici postiže Zapata, koji se najbolje snašao nakon ubačaja iz kuta. Obrana Juventusa u toj situaciji nije reagirala najbolje. Nakon tog pogotka Atalanta pritišće Juventus, ne dopušta iznošenje lopte sa njihove polovice, te sve više i više prijeti vratima Szczesnya. U 65.’ Allegri radi zamjenu i uvodi Cristiana Ronalda, što će se kasnije pokazati kao pun pogodak. Kod domaćina Mario Pašalić je dobio priliku posljednjih 25 minuta igre da pokaže što zna. U 78.’ nakon izvedenog kornera, lopta dolazi na drugu vratnicu, gdje se našao Mandžukić, koji glavom  spušta loptu prema Ronaldu, a on jednostavno posprema loptu u mrežu za konačnih 2:2. Pred sam kraj utakmice Mandžukić je imao odličnu priliku nakon ubačaja Ronalda da i sam postigne pogodak ali obrambeni igrač Atalante je jedva skrenuo loptu, što je bilo dovoljno da Super Mario ne uspije odreagirati u izglednoj prilici.

Juventus je ovim bodom došao na okruglih 50 bodova u prvenstvu, te ima 9 bodova viška ispred drugoplasiranog Napolia koji večeras gostuje kod Intera. Atalanta ovim bodom dolazi na 7. mjesto prvenstva sa 25 bodova.

Dario Srna upisao je svoju treću asistenciju za Cagliari ove sezone u domaćoj pobjedi njegove ekipe protiv Genoe. Igrala se treća minuta produžetka u prvom poluvremenu, kada je lopta došla na desnoj strani do Srne, koji upućuje loptu u šesnaesterac i pronalazi Diega Fariasa koji bez problema posprema loptu u mrežu. Utakmica je završila s 1:0, a Srna je odigrao svih 90′. Cagliari se ovom pobjedom odmakao od zone ispadanja, te sada zauzima 13. poziciju sa 20 bodova, odmah ispred Genoe koja ima bod manje.