Serie A: Srna najbolji igrač u slavlju protiv Intera!

Nakon glasina o povratku u reprezentaciju, Dario Srna je odigrao odličnu utakmicu za svoju momčad

Prva utakmica 26. kola talijanske Serie A donijela je iznenađujuću pobjedu Cagliaria nad Interom iz Milana 2:1. Cagliari naših Daria Srne i Filipa Bradarića bio je konkretniji u ovoj utakmici. Odigrali su domaćini dobru utakmicu, a najbolje ocijenjen igrač u redovima Cagliaria je bio naš Dario Srna koji je asistirao za pobjednički pogodak!

Najvažniji događaji na utakmici dogodili su se u prvom poluvremenu. Cagliari je na samom početku susreta imao veliku sreću. Naime u 12.’ su mogli ostati s igračem manje, kada je Luca Cigarini zamalo dobio drugi žuti karton. Isti igrač je u 31.’ iz slobodnog udarca poslao loptu prema vratima gostiju iz Milana. Do lopte je došao Cappitelli, a lopta se odbila od Ivana Perišića i završila u golu gostiju.

Nedugo zatim Inter poravnava rezultat. Radja Nainggolan je centrirao, a Laurato Martinez se odlično snašao i ubacio ispred svojeg čuvara, da bi matirao Alessia Cragna na golu Cagliaria.

Do poluvremena smo vidjeli još jedan zgoditak. Dario Srna je probio svoju stranu i poslao centaršut koji pronalazi Leonarda Pavolettia, koji ponovno dovodi Cagliari u vodstvo.

Marcelo Brozović i Ivan Perišić su odigrali cijeli susret za Inter, dok je Filip Bradarić u igru ušao umjesto Cigarinia u 70. minuti. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao. Domaćini su u sudačkoj nadoknadi imali priliku još jednom zabiti, no Nicolo Barella bio je neprecizan iz jedanaesterca.

Ovim porazom Intera otvorila se mogućnost Milanu da večeras protiv Sassuola, pobjedom preskoči Inter na 3. poziciju u prvenstvu. Cagliari sa novih 3 boda sada ima 27 i nalazi se na 14. mjestu.