Lazio se osvetio Romi za poraz na domaćem terenu krajem prošle godine, a junak pobjede na Olimpicu bio je Balde Keita s dva postignuta pogotka.

Serie A: Lazio pobijedio Romu u Derby della Capitale

U sklopu 34. kola Serie A gradski derbi odigrali su Roma i Lazio. Lazio je pobijedio rezultatom 3:1 i tako se osvetio za poraz na domaćem terenu krajem prošle godine kada je Roma bila uspješnija s 2:0.

Odličnu utakmicu na stadionu Olimpico odigrali su domaćin Roma i njihov najljući rival Lazio. Već u 2. minuti napadač Rome Edin Džeko mogao je zabiti gol. Dobio je upotrebljivu loptu u šestnaestercu gostiju i uputio udarac koji odlično brani Thomas Strakosha. U 8. minuti Mohamed Salah se sjurio po desnoj strani i pucao unutar šestnaesterca, ali Strakosha vršcima prstiju sprječava pogodak Rome. Umjesto da Roma povede, Lazio iz prve prave prilike dolazi do vodstva. Igrala se 12. minuta susreta kada je Balde Keita prošao po desnoj strani. Unutar šestnaesterca Rome namjestio se na lijevu nogu i opalio loptu u donji desni kut, neobranjivo za Wojciecha Szczesnyog. Već u 16. minuti Lazio je mogao povisiti svoje vodstvo. Marco Parolo je odlično pucao nisko u desni kut, ali istaknuo se obranom Szczesny. Ponovo je Parolo bio u prilici u 36. minuti kada je naletio na jednu odbijenu loptu i pucao s ruba šestnaesterca. Poljak na vratima Rome se ponovo iskazao odličnom intervencijom. Pred sam kraj poluvremena Roma je izjednačila iz sumnjivog jedanaesterca. Naime, Wallace je u 45. minuti srušio Kevina Strootmana u šestnaestercu, a sudac je odmah pokazao na bijelu točku. Postoji vjerojatnost da je Strootman simulirao. Daniele De Rossi je bio siguran izvođač najstrože kazne.

Džeko je mogao režirati preokret u 48. minuti. Salah je poslao prizemnu loptu s desne strane za Džeku čiji udarac s par metara nevjerojatnom reakcijom brani Strakosha. Ubrzo je uslijedila kazna za taj promašaj. U 50. minuti Lazio ponovo vodi. Nakon gužve do odbijene lopte dolazi Dušan Basta koji s ruba šestnaesterca puca lijevom nogom, a loptu u gol skreće Federico Fazio. Strijelac prvog gola na utakmici, Keita, u 60. minuti se našao u idealnoj poziciji za postizanje novog pogotka, ali loše je pucao sa svega par metara od gola te je lopta otišla iznad vratiju. Ponovo se Keita par minuta poslije, točnije u 63. minuti, našao u novoj prilici. Prošao je kroz Rominu obranu i uputio udarac s lijeve strane unutar šestnaesterca, ali Szczesny je bio siguran. Kako je vrijeme odmicalo, Roma je igrala puno ofenzivnije te je ostajala rupa u obrani u slučaju izgubljene lopte ili potencijalne kontre gostiju. Iz takve jedne situacije u 82. minuti Felipe Anderson je mogao završiti priču na Olimpicu. Dobio je odličnu loptu i našao se sam ispred golmana Rome, ali Sczcesny nejverojatnom intervencijom spašava svoj gol. Međutim, u 85. minuti Poljak nije mogao ništa prilikom novog zgoditka Lazija. Senad Lulić povukao je kontru, sjurio se u šestnaesterac domaćina i nesebično poslužio natrčalog Keitu koji nije imao težak zadatak te s par metara lako zabio za konačnih 3:1. U sudačkoj nadoknadi Anderson je mogao dokrajčiti Romu spektakularnim škaricama, ali obrana Rome je uspjela blokirati udarac. U posljednjim trenucima utakmice igrač Rome, Antonio Rudiger, opasno je startao na Filipa Đorđevića, koji je par minuta prije ušao umjesto Keite, zbog čega biva nagrađen crvenim kartonom.