Serie A: Atalanta odnijela pobjedu s gostovanja u Genovi

Atalanta je ovom pobjedom došla do osme pozicije na ljestvici, dok je Genoa na 16. mjestu.

Genoa i Atalanta odigrali su na stadionu Luigi Ferraris utakmicu 16. kola talijanske Serie A, a gosti iz Bergama odnijeli su pobjedu rezultatom 2:1.

Domaćin je poveo već u 4. minuti nakon udarca Andree Bertolaccija s ruba kaznenog prostora gostiju. Gosti su do kraja poluvremena uspjeli doći do izjednačenja kada je u 45. minuti Slovenac Josip Iličić bio strijelac udarcem unutar šestnaesterca domaćina, a nakon asistencije Andree Petagne.

U 52. minuti Atalnta dolazi do preokreta. S lijeve strane ubacio je Iličić, a precizan je bio Andrea Masiello udarcem glavom za konačnih 2:1.

Atalanta je ovom pobjedom došla do osme pozicije na ljestvici, dok je Genoa na 16. mjestu. U sljedećem kolu Atalanti dolazi Lazio 17. prosinca, dok Genoa istog dana gostuje kod Fiorentine.