Serie A: Badelj igrao u gostujućoj pobjedi Fiorentine

'Viole' su sa nova 3 boda skočile na sedmo mjesto ljestvice

Milan Badelj i Daniele De Rossi/Foto: Gettyimages

U sklopu 18. kola talijanske nogometne lige Bologna je slavila u Veroni kod Chieva, dok je Fiorentina svladala Cagliari rezultatom 1-0.

U susretu igranom od 18 sati Chievo je na stadionu Bentegodi dočekao Bolognu Roberta Donadonija. Gosti su poveli već u 4. minuti pogodotkom Destra. Domaćin dolazi do izjednačenja u 32 minuti golom Inglesea. Tim rezultatom odlazi se na odmor.

Kao i u prvom dijelu, gosti novim pogotkom na početku drugog poluvremena dolaze do novog vodstva. Strijelac je Verdi u 50 minuti. U 81 minuti Bologna ostaje s desetoricom nakon drugog žutog kartona Polija. Momčad iz Verone to koristi i nakon četiri minute poravnava na 2-2 golom Cacciatorea u 85 minuti. I kada se činilo da će svaka momčad osvojiti po bod, Destro svojim drugim pogotkom donosi važna tri boda svojoj momčadi.

Bruno Petković je kod gostiju cijeli susret odgledao s klupe za pričuve.

Bologna se ovom pobjedom probila na desetu poziciju s 24 bofa, dok je Chievo 13. s 21 bodom.

U drugoj utakmici dana igranoj od 20:45 sati Fiorentina Milana Badelja slavila je u gostima kod Cagliarija. Jedini pogodak na utakmici postigao je Babacar u 82 minuti. U trećoj minuti sudačke nadoknade kod domaćina Brazilac Joao Pedro dobiva drugi žuti karton tako da domaćin završava susret s igračem manje.

Hrvatski reprezentativac Milan Badelj za goste je odigrao 88 minuta.

Fiorentina je sedma s 26 osvojenih bodova, a Cagliari se nalazi na 15 mjestu sa 17 osvojenih bodova.