Inter i Milan odigrali 2:2 u Derby della Madonnina. Od Hrvata nastupio je jedino Ivan Perišić i pritom upisao asistenciju.

Serie A: Inter i Milan remizirali u Derby della Madonnina

Inter i njegov gradski rival Milan otvorili su međusobnim derbijem 32. kolo Serie A. Utakmica je završila rezultatom 2:2 i to pogotkom Milana u zadnjim trenucima utakmice.

Inače smo bili naviknuti gledati utakmice dvaju mrskih rivala u kasnijim terminima, ali zbog kineskog tržišta utakmica se po prvi put odigrala u 12:30. U startnim postavama od Hrvata zaigrao je jedino Ivan Perišić za Inter (izašao u 68. minuti), dok je Marcelo Brozović utakmicu odgledao s klupe. S druge strane Mario Pašalić propustio je utakmicu zbog žutih kartona.

Navijači i gledatelji na stadionu Giuseppe Meazza (Inter i Milan dijele isti stadion, kad je Milan domaćin stadion nosi ime San Siro)  i gledatelji pred malim ekranima uživali su u odličnoj predstavi milanskih klubova. U utakmici prepunoj prilika najbolje se u prvom poluvremenu snašao domaćin Inter, a u drugom poluvremenu uzde preuzima Milan i u dramatičnoj završnici dolazi do vrijednog boda.

Već u 2. minuti Milan je mogao doći do vodstva. Kolumbijski napadač Carlos Bacca dolazi do odbijene lopte unutar šestnaesterca i iz obećavajuće situacije loptu šalje iznad prečke. Milan je bolje i angažiranije ušao u utakmicu i nastavio nizati prilike. U 14. minuti Jose Sosa odlično puca s ruba šestnaesterca. Lopta je išla prema donjem desnom kutu Interovog gola, ali Samir Handanovič je odlično obranio opasan pokušaj i skrenuo loptu u korner. U nastavku akcije Gerard Deulofeu prolazi kroz Interovu obranu i upućuje udarac koji završava na stativi. Nakon propuštenih prilika uslijedila je kazna. Inter iz prve prave prilike postiže pogodak. Igrala se 36. minuta susreta kada Roberto Gagliardini šalje upotrebljivu loptu u šestnaesterac gostiju. Loptu prihvaća Antonio Candreva i prebacuje istrčalog golmana Gianluigija Donnarummu za vodstvo od 1:0. Do kraja poluvremena Inter uspijeva zabiti još jedan pogodak. U 44. minuti s lijeve strane sjurio se naš Ivan Perišić i poslao prizemnu loptu koju lako u mrežu skreće Mauro Icardi za 2:0.

Inter je nastavio napadati i u nastavku utakmice. U 56. minuti Perišić se mogao upisati u strijelce, ali njegov udarac po sredini je Donnarumma obranio. Igrači Milana se uspijevaju sabrati i ponovo preuzeti inicijativu igre. U 66. minuti Deulofeu ponovo radi nerede u nesigurnoj obrani Intera. Upućuje opasan udarac, ali još jednom se iskazuje Handanovič s odličnom intervencijom. Kako je vrijeme odmicalo igrači Intera su se sve više povlačili. U 83. minuti Milan dolazi do smanjenja rezultatskog deficita. Loptu je ubacio Suso, a lijevom nogom loptu u gol skrenuo obrambeni igrač Alessio Romagnoli te vratio Milan u utakmicu. U zadnjim sekundama utakmice Milan uspijeva izjednačiti i uzeti vrijedan bod na gostovanju. Igrala se već sedma minuta produžetka kada se u gužvi najbolje snašao Kolumbijac Cristian Zapata. Naletio je na odbijenu loptu i uputio udarac koji je obranio Handanovič, ali prije toga je lopta cijelim obujmom prešla crtu.