Serie A: Inter upisao prvi poraz u sezoni; Udinese šokirao prvu momčad lige!

Inter je i dalje vodeći klub lige s bodom više od Napolija i dva boda više od Juventusa.

Inter je na svom stadionu Giuseppe Meazza ugostio Udinese u sklopu 17. kola talijanske Serie A, a gosti su odnijeli pobjedu rezultatom 3:1. Domaćin je tako doživio prvi poraz u sezonu, ali teško da je itko mogao očekivati da će vodeći klub lige na domaćem terenu izgubiti od 11. momčadi lige.

Gosti su poveli već u 14. minuti pogotkom Kevina Lasagne. Međutim, već u sljedećoj minuti domaćin izjednačuje preko Maura Icardija, najboljeg strijelca lige sa 17 pogodaka.

Gosti ponovno vode u 61. minuti kada je Rodrigo De Paul bio siguran realizator najstrože kazne. U 77. konačnih 3:1 postavlja Antonin Barak za veliko iznenađenje na startu 17. kola.

Ivan Perišić odigrao je čitav susret za domaćina, dok je Marcelo Brozović zamijenjen u 54. minuti. S druge strane, Stipe Perica ušao je u igru za Udinese u 78. minuti, dok je Andrija Balić pobjedu svoje momčadi odgledao s klupe za pričuve.

Inter je i dalje vodeći klub lige s bodom više od Napolija i dva boda više od Juventusa, ali oni svoje utakmice 17. kola još nisu odigrali. Udinese se pobjedom popeo na 11. mjesto ljestvice.

U sljedećem kolu igrači Intera gostuju kod Sassuola 23. prosinca.