(VIDEO) Serie A: Jurićeva Genoa do prve pobjede, Strinić asistent u preokretu

Ivan Jurić i njegova Genoa upisali prvu pobjedu ove sezone u Serie A pobjedom kod Cagliarija. Ivan Strinić upisao asistenciju u pobjedi njegove Sampdorije protiv Atalante.

Ivan Jurić, hrvatski trener na klupi Genoe, upisao je sa svojom momčadi prvu pobjedu u osam odigranih kola. Na Sardiniji su svladali domaćina Cagliarija s 3:2. Povremeni hrvatski reprezentativac Ivan Strinić asistirao je u pobjedi svoje Sampdorije protiv Atalante (3:1).

Genoa, momčad na čijoj klupi sjedi hrvatski strateg Ivan Jurić, tek je u osmom kolu došla do prve pobjede u Serie A. Gostovali su na talijanskom otoku Sardiniji kod Cagliarija i upisali pobjedu rezultatom 3:2. Već u 8. minuti gosti su poveli preko bugarskog napadača Andreya Galabinova. Precizno je pogodio uz desnu vratnicu nakon sjajne asistencije Marokanca Adela Taarabta. U 35. minuti Genoa vodi 2:0. Asistent kod prvog gola sada je bio strijelac za povećanje vodstva. Taarabt zabio je lijep pogodak s ruba šestnaesterca nakon asistencije Luce Rigonija. Tek što je otpočelo drugo poluvrijeme Cagliari smanjuje zaostatak. Strijelac je bio Leonardo Pavoletti udarcem glavom u 48. minuti. U 75. minuti Genoa ponovo vodi s dva gola razlike. Asistent za drugi pogodak Rigoni pogađa glavom nakon ubačaja iz kuta. Konačnih 3:2 postavlja Joao Pedro u 79. minuti udarcem s bijele točke. Za Genou je Petar Brlek ušao u igru u 90. minuti.

Sampdoria je u Genovi ugostila Atalantu iz Bergama i upisala vrijednu pobjedu rezultatom 3:1. Jedini pogodak u prvom poluvremenu zabili su gosti. Igrala se 21. minuta kada je Bryan Cristante zabio glavom nakon ubačaja Leonarda Spinazzole. U drugom poluvremenu je uslijedio potpuni preokret. Prvo je za izjednačenje u 56. minuti zabio glavom Duvan Zapata nakon centaršuta Fabia Quagliarelle. Zatim je za prvo vodstvo Sampdorije samo tri minute kasnije pogodio Gianluca Caprari, također glavom a asistirao mu je naš Ivan Strinić savršenim ubačajem s lijeve strane šestnaesterca. Konačnih 3:1 postavlja Poljak Karol Linetty u 68. minuti. Ivan Strinić odigrao je čitavu utakmicu za domaćina.