Serie A: Napoli slavio u Torinu za vrh ljestvice!

Napoli se ovom pobjedom probio na prvo mjesto ljestvice s dva boda više od Intera i četiri više od Juventusa.

Torino je ugostio na svom stadionu Napoli u sklopu 17. kola talijanske serie A, a gosti su odnijeli pobjedu rezultatom 3:1 i preuzeli vrh tablice.

Sve golove gosti su postigli u prvom poluvremenu. Krenulo je u četvrtoj minuti pogotkom glavom Kalidoua Koulibalyja. U 25. minuti novi je pogodak u mreži domaćina. Piotr Zielinski bio je precizan udarcem unutar kaznenog prostora nakon dodavanja Jorginha. Pet minuta poslije Dries Mertens je dodavač, a strijelac je kapetan Marek Hamšik.

Torino je u 63. minuti uspio smanjiti zaostatak kada je precizan bio Andrea Belotti. Marko Rog ušao je u igru za goste u 83. minuti.

Napoli se ovom pobjedom probio na prvo mjesto ljestvice s dva boda više od Intera i četiri više od Juventusa, ali Juve u nedjelju igra kod Bologne utakmicu 17. kola. U sljedećem kolu Napoliju dolazi Sampdoria 23. prosinca, dok Torino ide u goste SPAL-u istog datuma.