Serie A: Pašalić strijelac u golijadi Milana, Crotone šokirao Inter

Subotnji program talijanskog prvenstva je donio jedno veliko iznenađenje, u vidu Crotoneove pobjede nad Interom. Naime, Crotone je u grčevitoj borbi za opstanak, a nakon što su u prošlom kolu iznenadili Chievo, još veće iznenađenje su generirali pobjedom nad Interom.

Crotone je na domaćem terenu već u 22. minuti vodio 2:0, golovima Falcinellija, a dva golova u jednom poluvremenu za Crotone su ogromna rijetkost, pogotovo ako znamo da se radi o ekipi koja je u dosadašnjem dijelu Serie A dala najmanje golova. Trener Intera Pioli je odmah na poluvremenu mijenjao nezadovoljan igrom svoje momčadi, no do kraja susreta je Inter uspio postići samo utješni gol, preko D’Ambrosija, koji je strijelac drugo kolo zaredom. Ivan Perišić je u redovima gostiju odigrao svih 90 minuta, a Marcelo Brozović nakon pogreške u prošlom kolu nije ulazio u igru. Ovim porazom je Inter bitno ugrozio svoje šanse za plasman u Europa ligu sljedeće godine, budući da ga je gradski rival Milan pobjedom preskočio na ljestvici.

Milan je na San Siru dočekao Palermo i uvjerljivo slavio sa 4:0. Strijelci za momčad Vincenza Montelle su bili Suso, Pašalić, Bacca i Deulofeu, a povremeni hrvatski reprezentativac Mario Pašalić je pritom upisao svoj četvrti gol u sezoni. Dobre su to vijesti za Montellu, te će Milan sigurno u boljem raspoloženju dočekati gradski derbi s Interom koji se igra sljedeći vikend.

Utakmicu prepuno golova i prilika su odigrali Sampdorija i Fiorentina. Rezultat je na kraju bio 2:2, a bliže pobjedi su bili domaćini, budući da se Fiorentina dva puta vraćala iz rezultatskog minusa. Od naših igrača Milan Badelj je skupio punu minutažu, Hrvoje Milić je igrao do 73. minute, a Nikola Kalinić je ušao na poluvremenu. U redovima Sampdorije nisu nastupili Budimir i Šimić.

Od ostalih susreta izdvajamo gostujuće pobjede Torina i Rome, a u pobjedi Rome je BIH reprezentativac Edin Džeko došao do 23. ligaškog gola. Brzo je Bosancu odgovorio Belotti, koji je također bio strijelac u vrijednoj gostujućoj pobjedi Torina nad Cagliarijem, a ovaj dvojac ujedno i predvodi kolonu najboljih strijelaca Serie A. Večeras kolo kompletiraju Lazio i Napoli u derbiju u Rimu.

Serie A, rezultati (9.travnja):

Sampdoria – Fiorentina 2:2 (B.Fernandes 5′, Alvarez 71’/Rodriguez 60′, Babacar 89′)

Udinese – Genoa 3:0 (de Paul 20′, Zapata 31′, Rubinho 49′ OG)

Crotone – Inter 2:1 (Falcinelli 18′ P, 22’/D’Ambrosio 65′)

Milan – Palermo 4:0 (Suso 6′, Pašalić 19′, Bacca 37′, Deulofeu 70′)

Bologna – Roma 0:3 (Fazio 25′, Salah 41′, Džeko 75′)

Cagliari – Torino 2:3 (Borriello 19′ P, Han 90+5’/Ljajić 33′, Belotti 39′, Acquah 53′)

Lazio – Napoli 20:45