Serie A: Perišić i Brozović s Interom doživjeli drugi poraz za redom

U prvih šest subotnjih utakmica talijanske nogometne lige gosti osvojili samo bod

U sklopu 18. kola serie A igranim u subotu popodne domaćini bili uspješniji.

U susretu igranom od 12:30 Lazio je na Olimpicu svladao Crotone s uvjerljivih 4-0. U prvom dijelu nije bilo pogodaka, no drugi dio susreta domaćin je odigrao sjajnih 45 minuta. Mrežu gostiju načeo je Jordan Lukaku u 56. minuti. Na 2-0 povećava Immobile u 78. minuti svojim šesnaestim pogotkom u sezoni čime je drugi najbolji strijelac lige iza Icardija (17 golova). U 86. minuti BiH reprezentativac Senad Lulić zabija za 3-0, a samo tri minute kasnije konačnih 4-0 donosi Felipe Anderson.

Kod gostiju Ante Budimir je igrao do 83. minute i zaradio je žuti karton.

Na ljestvici Lazio je na petom mjestu sa 36 bodova, dok je Crotone 18. sa 15 bodova.

Od 15 sati odigrano je još pet susreta 18. kola.

Iznenađenje kola priredio je Sassuolo koji je pobijedio milanskog Intera s 1-0, nanijevši mu tako drugi poraz u sezoni. Strijelac jedinog pogotka bio je Falcinelli u 34. minuti. Gosti su imali veliku šansu za izjednačenje no najbolji igrač Intera ove sezone nije realizirao kazneni udarac u 49. minuti.

Hrvatski reprezentativci Perišić i Brozović bili su u početnom sastavu Intera. Brozović je odigrao prvih 45. minuta u kojima je zaradio žuti karton, dok je Perišić odigrao cijeli susret za ‘crno-plave’.

Na ljestvici Inter je treći sa 40 bodova, dok je Sassuolo 14. sa 20 bodova.

Vodeći Napoli teškom je mukom na svojem terenu slavio protiv Sampdorie s 3-2. Svi golovi pali su u prvom dijelu. Sampdoria je povela već u 2. minuti golom Urugvajca Ramireza. Napoli u 16. minuti dolazi do izjednačenja pogotkom Allana. Gosti dolaze do novog vodstva u 27. minuti golom veterana Quagliarelle iz jedanaesterca. No domaćin se ne predaje i već u prvom poluvremenu dolazi do velikog preokreta pogocima Insignea i Hamsika (33.’ i 39.’). U drugom dijelu jedino vrijedno spomena bilo je isključenje lijevog beka domaćeg sastava Marija Ruija u 77. minuti.

Kod Napolija Marko Rog je susret odgledao s klupe, dok je za Sampdoriju do 84. minute igrao Ivan Strinić koji je u 18. minuti zaradio žuti karton.

Napoli je prvi u Serie A s 45 bodova, a Sampdoria se sa 27 osvojenih bodova nalazi na 6. mjestu.

Genoa je protiv najgore momčadi lige Beneventa do pobjede stigla tek u drugoj minuti sudačke nadoknade golom Lapadule iz jedanaesterca.

Na prvenstvenoj tablici Genoa je 15. sa 17 bodova, dok je Benevento posljednji sa samo jednim jedinim bodom.

Udinese je kod kuće slavio protiv Verone rezultatom 4-0. Golove za momčad iz Udina postigli su Barak (28.’, 68.’), Widmer (44.’) i Lasagna (80.’). Kod domaćina Andrija Balić je ušao u igru u 82. minuti, dok je Stipe Perica susret odgledao s klupe za pričuve.

Udinese je osmi sa 24 boda, dok je Verona predzadnja s 13 bodova.

Susret Spala i Torina završio je s podijelom bodova 1-1. Gosti su već u 10. minuti imali vodstvo od 2-0 golovima Falquea. Domaćin uspijeva doći do važnog boda pogocima Vivianija (42.’) i Antenuccija (69.’ – 11 m).

Spal se na ljestvici nalazi na 17. mjestu s 15. bodova, dok je Torino 11. sa 24 boda.

U preostala dva susreta dana od 18 sati igraju Milan i Atalanta, dok od 20:45 u Torino derbi kola igraju Juventus i Roma.