[VIDEO] Serie A: Sjajan dan za Hrvate, strijelci Perišić, Brozović i Balić, oprostio se veliki Totti

U posljednjem kolu Serie A bilo je jako zanimljivo iako se nije o puno toga odlučivalo. Trojica Hrvata bili su strijelci, a od nogometa se oprostio veliki Francesco Totti.

Danas su igrani posljednji susreti ovogodišnje Serie A, a ovo 38. kolo donijelo nam je posebnu radost. Gotovo sve je bilo poznato prije pa je bilo dosta izmiješanih momčadi, a naši igrači su to najbolje iskoristili.

Najviše su se istaknuli u rezultatski nevažnoj pobjedi Intera kod kuće nad Udineseom čak 5:1. Inter je u vodstvo već u petoj minuti doveo Eder, a onda su na scenu stupili hrvatski reprezentativci. Prvo je u 18. minuti strijelac Ivan Perišić na asistenciju Edera, a u 36. minuti Perišić asistira suigraču iz reprezentacije Marcelu Brozoviću za 3:0. U 54. minuti Perišić je vratio uslugu Ederu te ga uposlio za četvrti pogodak na susretu. Jedini pogodak momčadi iz Udina djelo je još jednog Hrvata Andrije Balića u 76. minuti dok je konačan rezultat pogotkom u svoju mrežu psotavio Angella u 78. minuti. Perišić je u svojem vjerojatno posljednjem nastupu za Inter igru napustio u 56. minuti dok je Brozović odigrao cijeli susret. Andrija Balić također je odigrao cijeli susret te prikazao dobru igru pa se nadamo da ćemo ga iduće sezone i češće gledati u početnom sastavu.

Najvažniji susreti u večernjem terminu bili su za odluku o trećem putniku u Serie B. Crotone je kod kuće svladao Lazio rezultatom 3:1 te tako uspio na 17. mjestu preskočiti Empoli koji je upisao poraz od već eliminiranog Palerma 2:1. Heroj Crotonea u posljednjem kolu bio je Andrea Nalini pogocima u 14. i 60. minuti dok je u 22. minuti strijelac bio Falcinelli. Jedini strijelac za Laziale koji su porazom propustili preuzeti četvrto mjesto bio je Ciro Immobile s bijele točke. Naš vratar Ivan Vargić ostao je na klupi Lazija cijeli susret. Empoli su u drugu ligu poslali pogocima u posljednjih petnaestak minuta NestorovskiBruno Henrique dok je počasni pogodak u 87. minuti zabio Krunić. Naš mladi vratar Josip Posavec nažalost ponovno je ostao na klupi Palerma.

Ostali susreti bili su potpuno nebitni, budući da se otprije znalo tko putuje u Europu, pa su donijeli i mnoge golijade i neočekivane rezultate. U večernjem terminu Torino je slavio protiv Sassuola čak 5:3 uz čak pet različitih strijelaca dok je hat-trick za goste zabio DefrelFiorentina koja nije mogla ni gore ni dolje odigrala je 2:2 s uvjerljivo posljednjom Pescarom iako su gubili 0:2. Sramote su ih spasili SaponaraVecino u posljednjih dvadesetak minuta. Sva trojica Fiorentininih Hrvata BadeljMilićKalinić ostali su na klupi Viola kao i Hrvoje Miličević kod Pescare dok je Robert Murić odigrao solidne 72 minute.

U ranijem terminu Milan je upisao neočekivani, ali nebitni poraz 2:1 kod Cagliarija, a Mario Pašalić poraz je odgledao s klupe. RomaNapoli su upisali pobjede u susretima koji su odlučivali o drugom mjestu te je druga ostala Roma dok će Napoli morati u kvalifikacije za Ligu prvaka. Roma je s 3:2 svladala Genou našeg Ivana Jurića pogocima Džekede RossijaPerottija u sudačkoj nadoknadi. Poseban trenutak na kraju susreta bio je oproštaj velikog rimskog princa Francesca Tottija od karijere u kojoj je igrao isključivo za Romu.

Napoli je bio uvjerljiviji s 2:4 kod Sampdorije, ali nije im bilo dovoljno. Strijelci su bili glavne zvijezde MertensInsigneHamsikCallejon, a od naših igrača nastupio je tek Marko Rog od 67. minute. Strinić kod Napolija kao i Lorenco Šimić te Budimir kod Sampe ostali su na klupi.

Na kraju je novi naslov osvojio Juventus s 91 bodom dok uz njih u Ligu prvaka izravno ide i drugoplasirana Roma dok će Napoli s trećeg mjesta u kvalifikacije za LP. Europsku ligu osigurala je Atalanta, najljepše oznenađenje sezone na četvrtom mjestu dok će u kvalifikacije još i Lazio te Milan. Iz lige ispadaju Pescara, Palermo i Empoli, a zasad je poznato da su dva nova člana SPALHellas Verona. Najbolji strijelac je s 29 golova Edin Džeko iz Rome dok je pogodak manje upisao Napolijev Mertens, a najbolji asistent Jose Callejon iz Napolija s 12 dodavanja za pogodak.