Sevilla prokockala nemoguće! Španjolski mediji krive našeg Marka Roga

Španjolski mediji su ocijenili našeg reprezentativca kao najgoreg pojedinca Seville, nakon očajnih 105 minuta igre bez njega

Slavia Prag je sinoć u dvoboju osminefinala Europske lige protiv Seville napravila nemoguće. Utakmica je odlučena u produžecima, pošto je nakon 90 minuta rezultat iznosio 2:2, identičan onom iz prvog susreta odigranog u Sevilli.

Sevilla je u 98. minuti povela s 3:2 i pošto su igrali u gostima, Slaviji su trebala dva pogotka za prolaz. Nevjerojatan preokret zaokružili su pogotkom u 119. minuti utakmice i tako napravili spektakularan podvig protiv rekordera ovog natjecanja. Španjolski mediji su se nakon utakmice oglasili i proglasili hrvatskog reprezentativca Marka Roga kao najvećeg krivca u tom porazu.

“Njegova greška u opasnoj zoni i na samom kraju produžetka, minutu prije prolaska Seville, donijela je potpuni obrat i njeno ispadanje. Ušao je kako bi pomogao svojoj momčadi, a na kraju ju je pokopao Ovo je bila luda utakmica, a on je igrač koji ne donosi red nego nered.”

Utakmica je počela dobro po domaćine. Već nakon 14 minuta vodili su s 1:0 pogotkom Ngadjuia, da bi do poluvremena Sevilla izjednačila pogotkom Ben Yeddera iz kaznenog udarca u 44. minuti susreta. Početak drugog poluvremena je bio spektakularan! prvo je nakon samo jedne minute Souček zabio za 2:1 Slavie, da bi u 54.’ Munir vrhunskim volejem poravnao na 2:2.

Do kraja regularnog dijela rezultat se nije mijenjao i otišlo se u produžetke. U 98. minuti Sevilla je povela preko Franca Vazquza i činilo se kako Sevilla prolazi. No do kraja prvog produžetka, Slavia je uspjela izjednačiti preko Van Burena u 102. minuti.

Približavao se kraj utakmice i sve izgledniji je bio prolaz Seville, no Slavia je dobila slobodni udarac u zoni udarca. Pokušaj iz slobodnjaka završio je u živom zidu i nakon nekoliko odbijanaca loptu je pokušao očistiti Marko Rog, no lopta se odbila na lijevu stranu Sevilline obrane, gdje nakon loših reakcija golmana Vaclika i stopera Simona Kjaera lopta završava u golu nakon udarca Traorea i cijeli stadion je eruptirao u slavlje.

Marko Rog nije pridonio boljoj igri jako loše Seville sinoć i sigurno nije jedini krivac kod posljednjeg gola Slavie. Napadi na našeg igrača pokazuju samo da se treba boriti za naše nogometaše, jer su ponajbolji igrači svijeta. Marko Rog nije odigrao produžetak za pamćenje, ali okriviti njega kao glavnog krivca poraza Andaluzijskog kluba nakon 105. minuta loše igre, nije objektivno i ne sumnjamo da će Marko iz tog iskustva izaći kao bolji i jači igrač.