Sheydaev šokirao Vatrene, Barišić u završnici poluvremena zabio prvijenac

Barišić je uspio izjednačiti u samom finišu prvog dijela.

Nakon prvih 45 minuta, Hrvatska i Azerbajdžan odlaze na predah svako s po jednim pogotkom.

Hrvatska – Azerbajdžan 1:1

Strijelci: 0:1 Sheydaev (19′), 1:1 Barišić (44′)

Hrvatska: Kalinić – Brekalo, Vida, Ćaleta-Car, Barišić – Modrić, Kovačić, Rakitić – Kramarić, Perišić – Petković

Azerbajdžan: Agajev – Medvedev, Husejnov, Mammadov, Rahimov – Garajev, Almeida – Israfilov, Nazarov, Madatov – Šejdajev

Izbornik Zlatko Dalić odlučio se na postavu sa Josipom Brekalom na desnom boku te Brunom Petkovićem u vrhu napada. Dobro su Vatreni krenuli u utakmicu, Borna Barišić je već u drugoj minuti lijepo nabacio za Andreja Kramarića, no njegov udarac blokirala je obrana Azera. Petković je bio raspoložen, pokušavao je razigravati suigrače, a u 12. minuti oprobao je i udarac no bio je neprecizan.

U 13. minuti Azerbajdžanci su upozorili našu obranu lijepom kontrom preko Ramila Sheydaeva koji je izbacio obranu Hrvatske i izašao pred Lovru Kalinića, no Lovre brani njegov pokušaj. Šest minuta kasnije Kalinić je bio nemoćan protiv Sheydaeva koji je uputio udarac s ruba šesnaesterca, a lopta uz pomoć Duje Ćalete-Cara prelijeće preko Kalinića i od grede odsjeda u mreži.

Unatoč šoku, Hrvatska je nastavila napadati prema vratima Agayeva, pokušavali su Ivan Rakitić i Andrej Kramarić, no nisu uspjeli savladati golmana Azerbajdžana. U 41. minuti sjajno su kombinirali naši reprezentativci, Barišić je još jednom nabacio s lijeve strane, a Luka Modrić glavom pucao malo pored gola.

Pritisak je urodio plodom u 44. minuti, Modrić je nabacio iz kornera, Perišić glavom prenio do Ćalete-Cara čiji udarac stoper izbija s crte, ali samo do Barišića koji pogađa za 1:1.