Shiffrin uvjerljivo obranila naslov Snježne kraljice, utrku završila jedna hrvatska predstavnica

Od hrvatskih skijašica na Sljemenu, jedino je Saša Tršinski završila utrku i to na 41. mjestu

Mikaela Shiffrin/Getty Images

Američka skijašica Mikaela Shiffrin obranila je naslov Snježne kraljice na uvjerljiv način. Na jubilarnom 10. izdanju sljemenske utrke Amerikanka je ostvarila svoju 12. ukupnu pobjedu i 11. slalomsku. Druga je bila Austrijanka Kathrin Zettel (+1.68), dok je Norvežanka Nina Loeseth (+2.79) ostvarila treće vrijeme i svoje prvo postolje u karijeri.

Pred oko osam tisuća gledatelja glavna favoritkinja publike i vodeća u ukupnom poretku, Slovenka Tina Maze ostvarila je peto vrijeme sa tri i pol sekunde zaostatka. Od hrvatskih predstavnica jedino je Saša Tršinski završila prvu vožnju. Ostvarila je plasman na 41. mjesto sa sedam sekundi zaostatka za vodećom Shiffrin. Leona Popović, Iva Mišak i Matilda Šola nisu završile prvu vožnju.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa vodi Tina Maze sa 777 bodova, slijedi Mikaela Shiffrin sa 545 bodova. Treća je Austrijanka Anna Fenniger sa 487, a četvrta njena sunarodnjakinja Kathrin Zettel sa 418 bodova.