Šime Vrsaljko asistirao u remiju Sassuola i Udinesea

U susretu 18. kola Serie A Sassuolo je na domaćem terenu remizirao s Udineseom, a jedan od glavnih aktera bio je Šime Vrsaljko.

U dvoboju Sassuola i Udinesea koji je završio izjednačeno rezultatom 1:1 važnu ulogu je odigrao hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko. On se u 15. minuti susreta probio po desnom boku i odličnim ubačajem uposlio Simonea Zazu koji je poentirao za vodstvo domaćih. Izjedančenje gostima donio je Cyril Thereau u 26. minuti susreta. U 66. minuti Vrsaljko je Zazi pripremio još jednu priliku, ali je talijanski reprezentativac nije iskoristio. Vrsaljko je odigrao cijeli susret za domaće, dok je kod gostiju Igor Bubnjić odgledao utakmicu s klupe.

U drugom susretu subotnjeg programa Serie A u Torinu su istoimeni domaćin i Milan odigrali također remi 1:1. Poveli su gosti golom Jeremyja Menza već u 3. minuti, ali u 45. minuti susreta Mattia De Sciglio dobiva crveni karton. U drugom poluvremenu je Torino iskoristio terensku nadmoć pogotkom Kamila Glika devet minuta prije kraja susreta.

U nedjeljnom programu valja istaknuti dvoboje Napolija i Juventusa te rimski derbi između Lazija i Rome.