Simon junak u pobjedi Efesa!

Koš za pobjedu ubacio je Kruno Simon dvije sekunde prije kraja utakmice.

Košarkaši Anadolu Efesa upisali su drugu pobjedu ove sezone, Perasovićeva momčad namučila se na gostovanju kod Eskišehira i slavila rezultatom 86:84. Koš za pobjedu ubacio je Kruno Simon dvije sekunde prije kraja utakmice.

Drugu pobjedu u tri kola turskog prvenstva ostvario je Anadolu Efes koji je nakon velike borbe slavio kod Eskišehira. Momčad koju vodi Velimir Perasović slavila je rezultatom 86:84, u prilično izjednačenom dvoboju koji je odlučen u posljednjim trenucima.

Gosti su odigrali nešto bolje prvo poluvrijeme, a najvećih 13 koševa viška imali su polovicom druge četvrtine. Ipak, dvoznamenkasta razlika nije dugo potrajala za Perasovićevu momčad koja je posustala u samoj završnici i na odmor otišla s malom prednošću, u odnosu na igru tijekom prvih 20 minuta.

Susret je ostao u egalu sve do samog kraja, a uoči posljednje minute gosti su imali pet koševa viška (84:79). Ipak, na krilima Seana Marshalla i E.J. Rowlanda Eskišehir dolazi do poravnanja. Posljednji napad imao je Efes, odgovornost je preuzeo Kruno Simon i poentirao za pobjedu svoje momčadi dvije sekunde prije kraja.

Najučinkovitiji je u redovima pobjednika bio Brock Motum s 19 koševa i sedam skokova, Simon zaključio je susret s 14 poena uz vrlo loš postotak šuta (2/6 za dva, 1/8 za tricu, slobodna bacanja 7/8), a tome je dodao dva skoka i šest asistencija.

Marshall s 18 koševa bio je najbolji pojedinac u redovima Eskišehira.