Šimunoviću sa Celticom veliki bod na Amsterdam Areni

U utakmicama odigranima u 19 sati malo je hrvatskih igrača bilo na terenu...

Celtic, sa Jozom Šimunovićem u prvih jedanaest, došao je na noge Ajaxu. Iako su dva puta vodili golovima Bitona i Lustiga, zeleno-bijeli iz Glasgowa nisu uzeli sva tri boda. Domaćine su spasili Fischer i Schøne za konačnih 2:2. Šimunović je odigrao cijelu utakmicu. U istoj skupini je norveški Molde, kojeg je Dinamo izbacio u kvalifikacijama za Ligu Prvaka, iznenadio Fenerbahçe u Istanbulu i slavio s 3:1.

Liverpool našeg Dejana Lovrena išao je u goste Girondins Bordeauxu. Gosti su vodili golom Lallane, a konačni rezultat postavio je Jussie. Dejan Lovren nije konkurirao za ovaj susret.

Azerbajdžanska Qabala ugostila je grčki PAOK naših Igora Tudora i Marina Leovca. Utakmica je završila bez golova. Marin Leovac nije bio u sastavu, a za domaćine je prvo poluvrijeme igrao bivši igrač Šibenika i Rijeke Ermin Zec, dok je nekadašnji ofenzivac Dinama Dodo igrao do 83. minute.

Ivica Vrdoljak zbog ozljede nije konkurirao za sastav varšavske Legie koja je izgubila u danskoj od Midtjyllanda s 1:0. Jedini pogodak ide na račun Kucharczyka, koji je jednu loptu pospremio u vlastitu mrežu. U istoj skupini Napoli našeg Ivana Strinića nanio je visok poraz belgijskom Club Bruggeu. Na kraju je bilo 5:0. Ivan Strinić nije bio u sastavu.

Rapid Beč je na domaćem stadionu okrenuo vodstvo Villarreala sa poluvremena i na kraju slavio s 2:1. Gosti su poveli golom Baptistaa, no na početku drugog poluvremena domaći igrači u samo tri minute rade preokret. Schwab je izjednačio na 1:1 u 50. minuti, a tri minute kasnije kapetan Hoffmann iz kaznenog udarca postavlja konačnih 2:1. Matej Jelić nije ulazio u igru za Rapid. U drugoj utakmici ove skupine Viktoria Plzen je pobijedila Dinamo iz Minska s 2:0 a za goste je cijeli susret odigrao bivši najbolji strijelac Prve HNL Fatos Beqiraj.