Široki Brijeg osvojio Kup BIH!

Nogometaši Širokog Brijega osvajači su Kupa Bosne i Hercegovine za sezonu 2016./2017. Nakon što su u prvoj utakmici Širokobriježani slavili na Koševu sa 0:1 protiv Sarajeva, očekivalo se da će na Pecari samo potvrditi osvajanje Kupa. Na kraju su to i uspjeli, ali tek nakon drame kaznenih udaraca.

Za nogometaše Širokog Brijega ovo je treći naslov Kupa u povijesti, a ovaj još više dobija na značaju, s obzirom na to da donosi plasman u Europu.

Sarajevo je u regularnom dijelu utakmice slavilo sa 1:0, revanširavši se tako domaćinu za poraz od 1:0 na Koševu prije sedam dana. Jedini gol na utakmici postigao je Amer Bekić iz kaznenog udarca u 64. minuti.

Stadion Pecara bio je ispunjen do posljednjeg mjesta, atmosfera na nivou, ali mrlju na čitav trud Širokobriježani su bacili zvižducima prilikom intoniranja himne Bosne i Hercegovine.

Bordo tim je jurio gol zaostatka iz prvog meča, pa je od prve minute krenuo nešto ofanzivnije prema golu Širokobriježana. Priliku da povedu gosti su imali u 17. minuti. Hebibović je pobjegao odbrani Širokobriježana i nesebično uposlio Crnkića, koji promašuje prazna vrata. Hebibović je probao u 40. minuti, obranio je Bilobrk. U 52. minuti Ivetić je šutirao glavom, a lopta je otišla malo pored lijeve stative. Samo dvije minute kasnije Široki je imao najbolju priliku na utakmici. Čabrajin udarac glavom odlazi pored gola. Sarajevo je do prednosti u 64. minuti golom Amera Bekića iz penala. Prethodno je Bralić u dva navrata oborio Mihojevića, a sudac Jakupović pokazao na bijelu točku. Promjene rezultata do kraja nije bilo, a s obzirom na to da se propozicijama Kupa ne igraju produžeci, odmah se pristupilo izvođenju jedanaesteraca.

U prvoj seriji mlak udarac Krstanovića brani Pavlović, no ni nogometaš Sarajeva Husejinović ne pogađa. Bivši nogometaš Dinama promašio je cijela vrata. U drugoj seriji sigurni su Jure Ivanković i Almir Bekić. U trećoj Barišić pogađa, a Rustemović šalje loptu preko gola. U četvrtoj seriji sigurni su Ćorić i Ahmetović, da bi u petoj Čabraja matirao Pavlovića i donio naslov Kupa svom timu.

Veliki je ovo uspjeh nogometaša Širokog Brijega, koje vodi naš Goran Sablić. Ovim trijumfom Širokobriježani su osigurali plasman u pretkola Europske lige, a tu će se također naći i FK Sarajevo.