Šitum strijelac u visokoj pobjedi Spezie

Spezia je uvjerljivo svladala Livorno rezultatom 3:0 te mu se tako približila na bod zaostatka u borbi za prolazak u Serie A.

Odlične vijesti dolaze nam sa Apeninskog poluotoka gdje je Spezia svladala Livorno rezultatom 3:0, a strijelac jednog pogotka bio je i mladi hrvatski reprezentativac Mario Šitum. U momadi Nenada Bjelice od prve su minute osim Šituma zaigrali i Brezovec, Miloš te Datković, a od 87. minute u igru je ušao Kvržić.

Šitum je postigao pogodak u 65. minuti za potvrdu pobjedu, a četiri minute nakon toga izašao je iz igre. Prije njega pogotke su postigli Giannetti i Castellani u 51. 54. minuti. Šitumu je to bio četvrti pogodak ove sezone u dresu talijanskog drugoligaša. U dresu Livorna cijeli susret odigrao je Damjan Đoković.

Ovom pobjedom sedmoplasirana Spezia približila se Livornu na samo bod zaostatka, a drugo mjesto koje izravno vodi u Serie A bježi joj četiri boda.