Sjajan početak sezone za hokejaše Medveščaka

Novu KHL sezonu hokejaši Medveščaka započeli su pobjedom.

Na gostovanju u Toljatiju pobijedili su Ladu rezultatom 3-2 (1-1, 0-1, 2-0).

Prvi gol za Medvjede postigao je Mark Katic. Vodstvo je trajalo šest minuta da bi nakon odličnog početka Medvjedi ostali u situaciji “5 na 3“ što je iskoristila ruska momčad i postigla izjednačenje u 8.minuti, a pogotkom u 29.minuti  preuzela vodstvo.
Medvjedi su se ipak “osvijestili” u posljednjoj trećini utakmice i postigli dva pogotka presudna za cijeli susret: u 43.minuti Gilbert Brule za izjednačenje 2:2 te u 56.minuti Derek Smith koji Medvjede vodi do pobjede.

Pri početku susreta dosta toga smo propustili realizirati, nismo se držali onoga što smo se dogovorili i onoga kako smo željeli igrati. No, na kraju smo postigli dva pogotka u igri s igračem više koja su se pokazala ogromna za nas i uspjeli pobijediti u prvoj utakmici sezone. Lijepo je započeti sezonu na takav način, izjavio je nakon utakmice Derek Smith.

Sljedeću utakmicu hokejaši Medveščaka igraju u petak, 26.kolovoza kod Ak Barsa u Kazanju s početkom u 18 sati.