Sjajna generacija kadeta ‘pala’ na ispitu kaznenih udaraca

Hrvatska je na EP-u u Bugarskoj stala na četvrtfinalu...

Hrvatska je ponovno zapela na odlučujućoj prepreci velikog natjecanja. Nogometaši starosti do 17 godina napustili su Europsko prvenstvo u Bugarskoj u četvrtfinalu, u raspucavanju jedanaesteraca na koncu je bolja bila Belgija.

Dario Bašić i njegovi izabranici fantastično su odradili grupnu fazu natjecanja, bili jedns od najuvjerljivijih momčadi na turniru, no faza ispadanja još se jednom pokazala kao potpuno drukčija priča.

Mini kockasti bili su bolji u prvih 45 minuta, napadali su i pleli mrežu oko gostujućih vrata, a nagrada je stigla u 34. minuti kad je Lovren pucao sa šesnaest metara, a Majić sjajnim potezom petom skrenuo loptu u mrežu.

Hrvatska je dobro izgledala i na početku drugog dijela, zaprijetili su Kalaica i Lovren, no promašene su šanse došle na naplatu – Belgija je iskoristila praktički prvu nesmotrenost obrane, Azzaoui je izbio sam pred Šempera i lako poentirao za 1:1.

Odluka je pala nakon lutrije jedanaesteraca – Belgijanci su realizirali svih pet udaraca s bijele točke, dok je za Hrvatsku u prvoj seriji promašio Mora. Bašiću i njegovim pulenima sada preostaje čekati utakmicu u kojoj mogu izboriti plasman na Svjetsko prvenstvo u Čileu, a protivnik će im biti poraženi iz ogleda Francuske i Italije.