Sjajna pobjeda Marina Čilića u četvrtfinalu Istanbula

Marin Čilić ekspresnom pobjedom protiv Stevea Darcisa osigurao je polufinale ATP turnira u Istanbulu. Za pobjedu 6:1 6:1 trebalo mu je tek 45 minuta.

Marin Čilić (ATP 8.) nastavlja s odličnim nastupima ovog tjedna na ATP turniru u Istanbulu. Danas je u dva seta ekspresno slavio protiv Stevea Darcisa (ATP 49.) rezultatom 6:1 6:1 nakon samo 45 minuta igre.

Od drugog nositelja ovog turnira očekivala se lagana pobjeda u današnjem meču, ali možda ne baš ovako. Ipak, Marin je sjajno izgledao na terenu i nije dopustio nikakvu priliku Belgijcu od samog početka. Izgubio je samo četiri poena na vlastitom servisu, ubacio sedam asova te iskoristio svih pet prilika za break koje je izborio.

U prvom setu odmah je poveo 3:0 zahvaljujući breaku. Nakon toga Darcis uzima svoj jedini gem u  prvom setu, a Marin s još tri uz još jedan break završava prvi set za samo 19 minuta. I drugi set otvorio je oduzetim servisom i poveo 2:0. Pri tom rezultatu uzeo je Darcis svoj drugi i posljednji gem u meču, a Marin s još četiri uzastopna gema uz dva breaka lagano dovršava posao i odlazi u polufinale. Marin ovog tjedna izgleda stvarno odlično, u dva meča izgubio je sveukupno tek sedam gemova.

U polufinalu ga čeka Argentinac Diego Schwartzmann (ATP 46.), aktualni osvajač ovog turnira koji je u četvrtifnalu s 2:0 bio bolji od Dušana Lajovića.