Sjajni Ante Erceg s dva gola odveo Hajduk u play-off Europske lige!

Hajduk se plasirao u play-off Europske lige!

Pred 30.000 navijača Hajduk je u uzvratnoj utakmici trećeg pretkola slavio protiv Brondbyja 2:0 i zasluženo se plasirao u play-off Europske lige!

Igrači Hajduka nošeni fantastičnom publikom dobro su počeli utakmicu. Postavili su se od prve minute i uzeli loptu u posjed. U 4. minuti zamalo je Hajduk poveo preko Zvonimira Kožulja, potegao je Hajdukov veznjak s 25 metara u gornji desni kut danskog gola, ali je prohujalo pokraj gola gostiju. Hajduk se u nastavku malo primirio, gosti su uzeli loptu i držali je u svom posjedu, a igrači Hajduka su samo čekali na neku pogrešku kako bi otišli u kontranapad. U 17. minuti najveća prilika za Hajduk u prvom dijelu, Vlašić je sjajno projurio pokraj domaće obrane i zapucao prema vratima gostiju, obranio je to Rønnow, a odbijanac je perfektno pogodio Kožulj volejem, i to je ‘skinuo’ golman Brøndbyja. U 39. minuti nova šansa za Hajduk, Memolla je sjajno nabacio za Kožulja koji puca pokraj vrata. Isti igrač pucao je snažno iz slobodnog udarca, ali i ta lopta je otišla vrlo blizu gola Brondbyja. Na odmor se otišlo bez pogodaka (0:0).

U drugom dijelu primijetio se pad u igri kod obadvije ekipe. Kao da su i jedni i drugi lagano ostali bez snage. U 59. minuti Poljud je eksplodirao, Memolla je ubacio na peterac gdje je na prvoj stativi sam ostao Ante Erceg koji je  lijepo pogodio za erupciju oduševljenja na Poljudu. Samo tri minute kasnije Hajduk vodi 2:0, strijelac je ponovno Erceg. Hajduk je poslije vodstva od 2:0 nastavio istim tempom, pritiskao je obranu gostiju. Igrači Brondbyja kao da su ostali u šoku nakon ona brza dva pogotka. U 77. minuti prilika za  hat-trick Ante Ercega, ali pokušaj Ercega od bloka odlazi u korner. Do kraja utakmice nije bilo nekih velikih prilika, Hajduk je do kraja smireno odigrao i zasluženo slavio protiv Brondbyja 2:0 za play-off Europske lige.

BRAVO HAJDUČE!

HAJDUK (4-3-3): Stipica – Juranović, Nižić ©, López, Memolla – Gentsoglou, Kožulj, Hamza – Vlašić, Futács, Erceg

klupa: Letica, Gustavo, Fomitschow, Šehić, Ohandza, Pešić, Said

BRØNDBY (4-3-1-2): Rønnow – Crone, Rocker, Hermannsson, Larsson © – Fisker, Norgaard, Christensen – Mukhtar – Wilczek, Halimi

klupa: Bellot, Andersen, Sikosek, Blažek, Mensah, Tibbling, Kalmár