Sjajni Ivić predvodio Kielce do pobjede protiv Zagreba

Zagreb nije uspio iznenaditi prvaka Europe

Zbog zauzetosti Arene Zagreb (finale Davis cupa) utakmica između PPD Zagreba i Kielca odigrala je se u drugoj Areni, onoj u Varaždinu. Oko pet tisuća navijača uživalo je u vrlo dobroj utakmici.

Zagrebaši su zabilježili i šesti poraz ove sezone u Ligi prvaka. Europski prvak pobijedio je rezultatom 23-26 (12-11).

Sjajan je u redovima gostiju bio Filip Ivić, bivši golman Zagreba, koji je branio zicere nekadašnjim suigračima, a susret je završio s 11 obrana.

Trener Zagreba u prvom poluvremenu mogao je biti  zadovoljan igrom svoje ekipe. Mandalinić i društvo pružili su sjajan otpor u prvom dijelu utakmice, serije 5:0 koja ga je odvela iz minusa do vodstva 10:7.
Osam minuta Poljaci su bili bez postignutog pogotka, a do kraja prvog poluvremena uspjeli su smanjiti na gol zaostatka i na odmor se otišlo s 12:11 za domaćina.

U nastavku utakmice, prvih 15 minuta igralo je se gol za gol. Ali u zadnjih 15 minuta Zagreb više nije  mogao parirati gostima iz Poljske.
Kielce je otišlo na četiri razlike i do kraja susreta Zagreb se više nije uspio vratiti. Tako Zagreb nije uspio iznenaditi goste, iako su imali veliku priliku pobijediti prvaka Europe.

Kod Zagreba najefikasniji su bili Stipe Mandalinić i Zlatko Horvat sa po šest golova. Momčad Kielcea predvodili su Krzystof Lijewski s pet i Dean Bombač s četiri gola. Drugi Hrvat u dresu Kielcea Manuel Štrlek postigao je tri gola.