Sjajni Kalinić srušio Ukrajinu!

Hrvatska nogometna reprezentacija savladala je Ukrajinu na popunjenom Maksimiru u okviru petog kola kvalifikacija za Mundijal u Rusiji. Kockasti su napravili još jedan veliki korak prema novom velikom natjecanju pobjedom od 1:0 nad drugoplasiranom momčadi skupine.

Hrvatska je agresivno otvorila susret, no prvu polupriliku imali su gosti. Konoplyanka u šestoj minuti bježi Pivariću, ubacuje, ali Jedvaj uspijeva očistiti. U 12. minuti Modrić probija po boku, ubacuje, ali Kalinić ne uspijeva zahvatiti loptu na pravi način. U 15. minuti Mandžukić krade loptu Kovalenku i izlazi 1 na 1 s Pjatovom, no njegov udarac zaustavlja vratnica. Minut kasnije Kalinić tuče glavom, lopta odlazi preko gola. U 22. minuti Rakitić iz blizine šalje loptu na tribine. Ukrajinci su još jednom zaprijetili preko Jarmolenka, čiji udarac sjajno brani Subašić.

U 38. minuti uspjeli smo napokon otključati gol Ukrajinaca. Modrić krade loptu i dodaje do Rakitića. Barcelonin veznjak petom pronalazi Kalinića, koji se s igračem na leđima okreće i snažnim udarcem para mrežu Pjatova.

Drugo poluvrijeme počelo je bez promjena u sastavima.

U 55. minuti Brozović se ne snalazi u šesnaestercu gostiju, a pokušaj Ukrajine iz kontre u posljednji trenutak zaustavlja Vida.

U 59. minutu Ševčeenko vrši prvu izmjenu, Kravetsa je zamijenio Seleznov.

U 60.minuti ubačaj Kalinića krajnjim naporom izbacuje Pjatov. U nastavku akcije Mandžo glavom tuče pravo u ruke Pjatova.

U 67. minuti sumnjiva situacija u kaznenom prostoru Ukrajine. Butko ruši Pivarića, ali Lahoz ni ne pomišlja pokazati na bijelu točku.

U 71. minuti Ordets blokira udarac Rakitića, a minutu kasnije Vida glavom tuče pokraj gola.

U 76. minuti izbornik Ukrajine u igru umjesto kapetana Rotana šalje Sydorchuka.

Velika prilika za Ukrajinu u 78. minuti. Konoplyanka tuče iz slobodnjaka, Subašić sjajno brani, a odbijanac Jarmolenko šalje u tribine.

Čačić prvi potez vuče u 79. minuti, kada umjesto Rakitića u igru ubacuje Kovačića.

U 82. minuti Matvienko izbacuje Mitrovića i oštro ubacuje, no Vida je na mjestu.

Konoplyanka sjajno ubacuje u 84. minuti, ali Seleznov pravi prekršaj u napadu.

Zadnju promjenu Ševčenko vrši u 85.minuti, kada umjesto Kovalenka u igru šalje Besedina. Jasna je bila namjera ukrajinskog izbornika da sa dva napadača pokuša ugroziti gol Subašića.

Strijelac zlata vrijednog pogotka Kalinić izlazi u 87. minuti, a mijenja ga Kramarić. Modrić u 88. minuti sjajno prolazi Kuchera i tuče, ali Pjatov brani.

Pomoćni sudac pokazuje četiri minute nadoknade izgubljenog vremena.

U prvoj minuti nadoknade Brozovića mijenja Rog.

U 93. minuti Seleznov se našao u šansi, ali označeno je zaleđe.

Pokušao je još jednom Konoplyanka, no njegov ubačaj je odbačen i Kockasti su mogli slaviti važnu pobjedu.

Sve u svemu, borbena i požrtvovna utakmica naših donijela nam je nova tri boda, kojima smo se odlijepili na čelu ljestvice. U drugom dijelu gosti su bili bolja momčad, ali na našu sreću igru nisu uspjeli okruniti pogotkom. Hrvatska je lider skupine sa 13 bodova.