Sjajni Mandalinić odveo Zagreb u osminu finala Lige prvaka

Uz malo drame na kraju Zagreb je osigurao plasman među 16 najboljih momčadi Europe.

RK Zagreb/Facebook

Deset golova iz deset pokušaja Mandalinića i obrana Stevanovića u posljednjim sekundama susreta. Dobitna kombinacija PDD Zagreba u današnjem dvoboju  protiv Celja i pobjedi 24:23, slavljem s kojim si je hrvatski predstavnik i matematički osigurao prolazak u daljnju fazu Lige prvaka kolo prije kraja.

Rukometaši Zagreba odigrali su jako dobru utakmicu pred 10.000 navijača u Areni. Početak utakmice nije dobro krenuo za Zagreb. Pet minuta trebali smo čekati da vidimo prvi gol u mreži Slovenaca. igralo se gol za gol, a koliko je golman gostiju bio nezaustavljiv sa slovenske strane, tako je velika prepreka  na našim vratima bio genijalni Filip Ivić.

U nastavku susreta, sredinom poluvremena bio je izjednačen rezultat. Slovenci u zadnjoj minuti prvog dijela postižu gol i odlaze na odmor s golom prednosti.

Nakon teške borbe u prvom dijelu, uvodne minute nastavka nude sasvim drugu utakmicu. U nepune četiri minute pada šest novih pogodaka. U posljednje četiri minute susreta Zagreb ulazi s četiri pogodaka prednosti, Mandalinić je sjajno igrao cijelu utakmicu i vodio Zagreb prema pobjedi. Zagreb je vodio i +4 u drugom dijelu, ali na kraju ipak drama, u zadnjih pet minuta Zagreb je imao +3, Celje je došlo do -1 i imalo napad za bod, odigrali su odlično na krilo i nakon udarca prema golu Zagreba, odlični Stevanović, heroj Zagreba i reprezentacije brani i dovodi Zagreb do pobjede i nova dva boda.

Zagreb je s ovom pobjedom osigurao nastavak natjecanja u Ligi prvaka.