SK: Radonić do drugog mjesta u lakom samcu

Hrvatski veslač Luka Radonić osvojio je drugo mjesto u konkurenciji lakih samaca na posljednjoj regati ovogodišnjeg Svjetskog kupa u poljskom Poznanju.

Nakon što se ranije u subotu plasirao u finale drugim mjestom u polufinalu, Radonić je u finalu uspio ostvariti vrijeme ispod sedam minuta i po treći put ove godine uspeti na pobjedničko postolje u Svjetskom kupu, nakon drugog mjesta u Varseu te pobjede u Luzernu.

“Uopće nisam očekivao medalju, jer sam se posljednjih tjedana više posvetio studiju pa sam mislio da mi je forma u padu. Do kraja godine cilj su mi što bolji plasmani na Europskim sveučilišnim igrama u Zagrebu te Svjetskom prvenstvu u Rotterdamu’, rekao je Radonić.

Brži od Radonića u Poznanju bio je samo Talijan Pietro Ruta koji je pobijedio s vremenom 6:57.59 minuta, dok je treće mjesto zauzeo Poljak Jerzy Kowalski sa 7:01.71.