SKA teškom mukom osvojio bodove u Ledenoj

Medveščak je nakon velike borbe poražen od SKA...

Medveščak je pred svojim navijačima odigrao odličnu utakmicu protiv aktualnog prvaka KHL-a SKA iz St. Petersburga, no Rusi su ipak slavili 4:3. Bila je to utakmica s mnogo pogrešaka na obje strane, ali gosti su bolje iskoristili propuste u igri Medveščaka. Trener Gordie Dwyer misli: “Zadovoljan sam našom igrom jer je momčad pokazala da ima karakter. Uspjeli smo se oporaviti nakon loše igre i uvjerljivog poraza. Držali smo se dogovora i bili smo spremni na borbu za svaki pak. Dobro smo kontrolirali igru u napadu, a i obrana je bila dobro. Moj stav je da smo zaslužili više, no treba čestitati SKA na pobjedi. Znali smo koliko je protivnik kvalitetan i da moramo odigrati vrhunski.”

Obje momčadi su krenule čvrstom i borbenom igrom. SKA je poveo u četvrtoj minuti, kad je Lindstrom iz gužve svladao Heetera. Malo je naša momčad nakon toga pala u igri, no već nakon nekoliko minuta počeo je stalni pritisak na vrata Ilje Ježova. Češka linija Medveščaka opet je odigrala sjajnu utakmicu i u 17. minuti su Kvapil i Mertl odigrali za Smolenaka, koji je izjednačio rezultat. Svi igrači Medveščaka su dobrom igrom pokazali da su zaboravili poraz od Spartaka, a uz češke napadače posebno se istaknuo Brule. Drugi period je bio sličan prvome i u 26. minuti su gosti poveli pogotkom Dadonova. Pogodak SKA je opet probudio Medveščak i naš predstavnik je kontrolirao igru, a nagrada je stigla u 31. minuti i to nakon još jedne lijepe češke akcije. Opet su Kvapil i Mertl upisali asistencije, da bi Smolenak svojim drugim pogotkom izjednačio na 2:2. Sedam minuta kasnije je sjajni Čeh postigao i hat trick nakon treće asistencije Mertla i proigravanja Arkalova.

Nakon utakmice Smolenak je rekao: “Kad se nakon tolikog truda dogodi poraz nije lako biti sretan. Cijela linija je bila odlična i svi su zaslužni za moje pogotke. Ja sam samo okrunio akcije. Dobro smo odigrali, ali SKA je kaznio nekoliko trenutaka kad nismo bili koncentrirani. Naravno da se mora igrati svih 60 minuta i više si ne smijemo dopustiti opuštanje.”

U posljednjoj trećini se također igralo u visokom ritmu, ali dvije pogreške su Medveščak stajale dva primljena pogotka. Šipačjov je u 42. minuti izjednačio na 3:3, da bi osam minuta prije kraja Belov doveo goste u prednost. Medveščak se do posljednje sekunde borio, ali ipak nije uspio izjednačiti.

Dwyer je zaključio: “Nije uvijek važna pobjeda. U ovoj utakmici nismo upisali željeni rezultat, no pokazali smo da imamo snage i karaktera. Tako je SKA slavio s tek jednim pogotkom prednosti.”

U ponedjeljak u 19:30 Medveščak u svojoj dvorani igra protiv Vitjaza. Zagrebački klub je trenutno 11. na ljestvici Zapada s 13 bodova uz dva boda manje i utakmicu više od osmoplasiranog Slovana.

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB – HK SPARTAK MOSKVA 3:4 (1:1;2:1;0:2)