Skroman vikend vatrenih, Rebić pogodio pravu, a Bradarić krivu mrežu

Hrvatski reprezentativci imaju 10 dana do utakmice sa Španjolskom, za podizanje forme.

Izabranici Zlatka Dalića za posljednja dva kola Lige nacija protiv Španjolske i Engleske imali su iznimno skroman vikend, a od 25 kandidata za predstojeće susrete samo su Ante Rebić i Filip Bradarić zabili pogotke.

Rebić je u 3:0 pobjedi Eintrachta na gostovanju u Stuttgartu zabio pogodak za vodstvo 2:0, a igrao je 79 minuta. Bradarić je također upisao u strijelce, ali nažalost pogodio je svoju mrežu i tako olakšao Juventusu da dođe do pobjede od 3:1 protiv Cagliarija. Osim autogola Filip je zaradio i žuti karton, a zamjenjen je u 56. minuti. Na istom susretu 90 minuta odradio je bivši kapetan Hrvatske, Darijo Srna, a Mario Mandžukić nije konkurirao za sastav.

Prvi reprezentativni vratar, Lovre Kalinić primio je jedan pogodak, ali njegov Gent je Kotrijk pobijedio rezultatom 3:1. Dominik Livaković sačuvao je svoju mrežu netaknutom u derbiju 1.hnl u kojem je Dinamo pobjedio 2:0 u Gradskom vrtu. Treći vratar Karlo Letica preselio je na klupu Club Bruggea, a njegovi suigrači su remizirali kod Genka 1:1.

Pobjede na terenu izborili su Luka Modrić, Ivan Rakitić, Mateo Kovačić, Marcelo Brozović, Ivan Perišić, Marko Rog, Mario Pašalić i Antonio Milić. Potonji je umalo postao tragičar s obzirom da je upario žute kartone od 65. do 73. minute, ali Anderlecht je uspio s igračem manje pobjediti Beverena.

Nikola Vlašić (CSKA) – 90 minuta, Dinamo Moskva – CSKA 0:0

Filip Bradarić (Cagliari) – 56 minuta, žuti karton, autogol, Cagliari – Juventus 1:3

Ante Rebić (Eintracht) – 79 minuta, gol, Stuttgart – Eintracht 0:3

Marko Pjaca (Fiorentina) – od 78. minute, Fiorentina – Roma 1:1

Mario Pašalić (Atalanta) – od 82. minute, Bologna – Atalanta 1:2

Josip Brekalo (Wolfsburg) – 81 minuta, Wolfsburg – Dortmund 0:1

Priliku za popravljanje dojma dio igrača imati će već od utorka kada su na rasporedu europska iskušenja, a uoči reprezentativnog okupljanja imati će još jedno prvenstveno kolo za podizanje forme za ključne utakmice u Ligi nacija.