Skromna večer Bogdanovića i Rudeža u NBA-u

Indiana je u gostima iznenadila Chicago 99:90, dok su Brooklyn Netsi poraženi kod Portlanda rezultatom 97:87.

Damjan Rudež u pobjedi Indiane nad Bullsima upisao je skromna tri poena za nepune 24 minute provedene na terenu uz šut 1-5. Svome učinku dodao je tri skoka i jednu izgubljenu loptu. Mnogi nisu vjerovali u Indianu koja je u Chicago stigla bez šestorice igrača, a u jednom trenutku utakmice gubili su sa 21 poenom razlike. Unatoč tome, Indiana je upisala četvrtu pobjedu u jedanaestoj utakmici ove sezone. Tri igrača Pacersa, Scola, Price i Hill postigli su 21 poen, dok je kod Chicaga Jimmy Butler postigao rekordna 32 poena, najviše u svojoj karijeri. Valja napomenuti kako su Bullsi (7-3) igrali bez ozlijeđenoga Derricka Rosea.

Naš drugi predstavnik u NBA ligi, Bojan Bogdanović, imao je jedno od svojih lošijih izdanja ove sezone. Njegovi Netsi su na gostovanju u Portlandu poraženi 97:87 upisavši time peti poraz u devetoj utakmici sezone. Bojan je za 28 minuta provedenih na terenu ostao bez koša uz šut 0-5 te uz dva obrambena skoka. Kod pobjednika najefikasniji je bio Damian Lillard sa 28 poena i deset asistencija, dok je Brook Lopez predvodio goste sa 21 poenom. Trail Blazersi igrali su bez odsutnih Batuma i Aldridgea upisavši sedmu pobjedu sezone.