Škugor zaustavljen u posljednjem kolu kvalifikacija

Franko Škugor

Nakon što ga je u trećem kolu kvalifikacija zaustavio treći nositelj kvalifikacija Šveđanin Elias Ymer, Franko Škugor nije ušao u glavni ždrijeb turnira u Estorilu.

Nakon više od dva sata borbe između Škugora i Šveđanina koji je preokrenuo meč nakon što je izgubio prvi set, 123. igrač svijeta bio je bolji s 4:6, 6:1, 6:4. U trećem setu napravio je break odmah u prvom gemu, Škugor kod 2:1 nije iskoristio tri break lopte te je upisao poraz.

S Ymerom u glavni ždrijeb prošli su Andrea Arnaboldi, Stephane Robert i Steven Diez, a prvi protivnik Borne Ćorića bit će upravo Arnaboldi. Pobjednik iz tog meča u drugom će kolu igrati protiv boljeg iz susreta između Benjamina Beckera i Rogeria Dutre da Silve.